Srebrny listek dla kierowcy - nowe przepisy. Co to takiego? Kto będzie musiał oznaczyć nim auto?

2019-10-15 11:55 A.D.
Senior
Autor: Value Stock Images / East News

Przepisy obowiązujące kierowców wciąż ulegają przemianom. Niektóre z nich są zmianami, które zdecydowanie pomogą nam wszystkim w bezpiecznym poruszaniu się po drodze, inne należą do kontrowersyjnych. Tym razem sprawa dotyczy dodatkowego oznakowania pojazdów. Czym jest srebrny listek i kto będzie musiał go nakleić na szybę? Sprawdźcie na ESKA.pl!

Prawo jazdy to dokument, który przydaje się każdemu. Niezależnie od wieku, każdy z nas potrzebuje czasem auta, by wybrać się w dłuższą podróż, wrócić od znajomych późną nocą lub przewieść swoje zakupy. Transport szczególnie potrzebny jest osobom starszym, które nie mają już tyle siły fizycznej co kiedyś. Niestety, nie każdy z nich jest kierowcą idealnym, co nie jest oczywiście ich winą. Kierowcom pomóc ma srebrny listek. Co to takiego i jak działa? 

Zobacz też: Strajk nauczycieli w październiku 2019 przesunięty! Kiedy się rozpocznie?

Srebrny listek - co to? Kto oznaczy nim samochód? 

Srebrny listek, to naklejka na aucie oznaczająca seniora. Wielu z nich preferuje wolniejszą jazdę, co może irytować pozostałych kierowców. Naklejenie listka przez osobę w wieku 60+ wymusi niejednokrotnie ostrożniejsze zachowania w ruchu drogowym. Dzięki temu starsi ludzie poczują się również bezpieczniej na drodze. 

Srebrny listek - kiedy i gdzie przepisy wejdą w życie? 

Srebrny listek póki co wprowadzony zostanie tylko w Krakowie, za sprawą Projektu Ogólnomiejskiego nr 78 Budżetu Obywatelskiego edycji 2019. Kierowców z tak oznakowanym samochodem spotkamy jednak w całym kraju, dlatego warto znać jego znaczenie. Być może przykład z Krakowa wezmą wkrótce inne miasta w Polsce. 

Najnowsze