Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet! CKE podaje terminy

2020-03-29 12:48 RW
Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet! CKE podaje terminy
Autor: Adam Staskiewicz/East News Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet! CKE podaje terminy

Matura 2020 i sprawdzian dla ósmoklasistów przez internet?! Centralna Komisja Egzaminacyjna w taki sposób chce przeprowadzić próbne egzaminy! Wiele osób twierdzi, że Ministerstwo Edukacji przygotowuje się na plan awaryjny, by najważniejsze testy odbyły się w zaplanowanym terminie. Co wiadomo o tym rozwiązaniu? Czy faktycznie jest to możliwe, aby każdy uczeń mógł zdawać główny egzamin dojrzałości siedząc na domowej kanapie? Garść szczegółów przybliżamy na ESKA.pl!

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty odwołane z powodu koronawirusa? Nic bardziej mylnego, choć coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie i budzi ono dużą ciekawość. Na tę chwilę nie ma żadnych informacji lub przesłanek, że data matury i egzaminu ósmoklasisty ulegnie zmianie. Jak przyznał Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, Rząd chce, by po Wielkanocy każdy mógł wrócić do nowej normalności. 24 marca 2020, podczas konferencji prasowej premier powiedział również, że podczas egzaminów zostanie zachowany odpowiedni dystans pomiędzy uczniami. Chwilę po spotkaniu z mediami pojawił się pomysł na to, by przeprowadzić próbny egzamin ósmoklasisty przez internet. Przyda się on tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że uczniowie od 16 marca nie chodzą do szkół. Równie dobrym pomysłem jest próbna matura 2020 online. Jak podało RMF FM, z takim rozwiązaniem Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet

Niektórzy twierdzą, że próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet, to w przypadku nieopanowania sytuacji z koronawirusem, próba sprawdzenia systemów i przygotowanie uczniów do takiego rozwiązania. Rzeczniczka MEN, jak czytamy na stronie rmf24.pl, zapewnia, że nie chodzi o próbę zorganizowania właściwych egzaminów przez internet. Ma to być wyłącznie okazja do ćwiczeń dla uczniów.

Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania - powiedziała rzeczniczka resortu Anna Ostrowska.

Michał Szczygieł #zostanwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet - termin, data

Co prawda zdalne lekcje od 25 marca 2020 są obowiązkowe, to jednak próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty przez internet to obecnie najlepszy sposób, by uczniowie odpowiednio się przygotowali. W przypadku tego pierwszego egzaminu ma się on odbyć od 30 marca do 1 kwietnia. Próbna matura 2020 ma natomiast być przeprowadzona od 2-8 kwietnia. 

Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszymi wytycznymi, szkoły będą zamknięte do 10 kwietnia. 

Najnowsze