Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?

2020-03-18 11:06
Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?
Autor: pixabay.com Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?

Z uwagi na obecną sytuację, która panuje w naszym kraju, szkoły zostały zamknięte. Czas, który przez najbliższe tygodnie uczniowie spędzą w domu, to oczywiście nie wakacje czy ferie. Rusza nowy projekt o nazwie Zdalne Lekcje, który został przygotowany z myślą o nauczycielach, a także uczniach. Na ESKA.pl dowiesz się, jak będą wyglądały lekcje w domu.

Spontaniczne ferie w środku marca z początku, wydawały się dla uczniów i studentów fajną opcją. Jak się jednak okazało, to nie czas na spotkania i wyjścia ze znajomymi, a ważna sprawa, która dotyczy każdego obywatela Polski. Za sprawą panującego wirusa, ważne jest, aby zostać w domu i nie narażać siebie, a także innych na możliwość zarażenia się koronawirusem. Należy przestrzegać zasad kwarantanny domowej, ponieważ jeśli się do nich nie dostosujemy, mogą czekać nas kłopoty. Od 13 marca 2020 roku, Policja oraz Straż Miejska zaostrzyły kontrole osób niepełnoletnich, które pojawiają się poza domem. Jeśli służby napotkają takie osoby, będą je skutecznie legitymować, a następnie przekazywać informację do danej szkoły oraz rodziców, co wiąże się oczywiście z konsekwencjami.

Aby nie marnować wolnego czasu w domu na rozrywkę, rząd postanowił wprowadzić naukę zdalną. Czym są takie lekcje i jak będą się odbywać? Dowiecie się czytając dalszą część artykułu.

 

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Zdalne lekcje - na czym polega nauka?

Zdalne Lekcje to projekt Ministerstwa Cyfryzacji, który umożliwia uczniom oraz studentom, opanowanie materiału ze wszystkich przedmiotów, których na co dzień uczyli się w szkole. Taki krok, ma za zadanie ograniczyć konieczność nadrabiania zaległości po tym, jak skończy się kwarantanna związana z panującą epidemią. Wszystkie informacje dotyczące zdalnych lekcji, znajdują się na stronie internetowej Rządu.

Przygotowane materiały zostały rozdzielone dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także szkół branżowych. Została uwzględniona również reforma edukacji, dlatego wchodząc na stronę Rządu, widnieje podział na stary i nowy system. Żeby przejść do listy przedmiotów oraz planu lekcji, należy kliknąć klasę, w której się znajdujemy. Po wybraniu dowolnego przedmiotu z listy, pokazuje się materiał, który uczniowie muszą zrealizować w domu.

Ronnie Ferrari śpiewa "Ona by tak chciała"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze