Poprawkowa matura 2022 - kiedy jest? Kto może przystąpić? Czy będzie łatwiejsza?

2022-07-03 12:45
Poprawkowa matura 2022 - kiedy jest? Kto może przystąpić? Czy będzie łatwiejsza?
Autor: Pixabay Poprawkowa matura 2022 - kiedy jest? Kto może przystąpić? Czy będzie łatwiejsza?

Nie zdałeś matury 2022 i chcesz przystąpić do egzaminu poprawkowego, ale nie wiesz, czy możesz? Przychodzimy z pomocą! Z niniejszego artykułu dowiesz się, kiedy jest matura poprawkowa 2022 oraz kto może do niej przystąpić.

Matura poprawkowa 2022 odbędzie się pod koniec lata, a przystąpić mogą do niej tylko wybrani uczniowie. Co trzeba zrobić, żeby podejść do matury poprawkowej 2022? Kiedy się ona odbędzie i czy będzie łatwiejsza? Wyjaśniamy!

ZOBACZ TAKŻE: Rekrutacja na studia 2021/2022 - jak będzie wyglądać w tym roku? Kiedy się zaczyna?

Poprawkowa matura 2022 - kiedy jest? Kto może przystąpić? Czy będzie łatwiejsza?

Matura poprawkowa 2022 odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2022 roku (wtorek). By przystąpić do egzaminu poprawkowego trzeba przede wszystkim złożyć stosowne podanie, o którym pisaliśmy wam w oddzielnym artykule. Ponadto, do matury poprawkowej przystąpić mogą osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, ale pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im z różnych powodów unieważniony. Kolejnym warunkiem dopuszczającym do matury poprawkowej 2022 jest przystąpienie do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej, a egzamin ten nie został mu unieważniony. Czy egzamin poprawkowy będzie łatwiejszy od pierwszej matury? Tego niestety nie da się określić, zatem należy przygotować się na różne ewentualności.

ZOBACZ TAKŻE: Jak liczyć punkty na studia w 2022 roku? To muszą wiedzieć przyszli studenci!

Sonda
Miałaś/eś poprawkę z matury?
Michał Chruściel z serialu „Korona Królów. Jagiellonowie” o staropolskich przekleństwach! Mocne słowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze