Matura poprawkowa 2022 - podanie. Gdzie i do kiedy można złożyć?

2022-07-03 12:40
Matura poprawkowa 2022 - podanie. Gdzie i do kiedy można złożyć?
Autor: Pixabay Matura poprawkowa 2022 - podanie. Gdzie i do kiedy można złożyć?

Nie zdałeś matury 2022 i chcesz przystąpić do egzaminu poprawkowego, ale nie wiesz, jak to zrobić? Wyjaśniamy! Z niniejszego artykułu dowiesz się, gdzie i do kiedy możesz złożyć podanie o przystąpienie do matury poprawkowej 2022.

Matura poprawkowa rządzi się określonymi zasadami. By przystąpić do matury poprawkowej, należy złożyć podanie, które obwarowane jest ściśle określonym terminem. Gdzie i do kiedy możesz złożyć podanie o przystąpienie do matury poprawkowej 2022? Kiedy się ona odbędzie? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Poprawka w sierpniu 2022 - kiedy jest i dla kogo? Czym jest egzamin poprawkowy?

Matura poprawkowa 2022 - podanie. Gdzie i do kiedy można złożyć?

Aby przystąpić do matury poprawkowej 2022 należy złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemną deklarację w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników - nie później niż do 12 lipca 2022 roku.

Matura poprawkowa 2022 - kiedy jest i kto może do niego przystąpić?

Matura poprawkowa 2022 odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2022 roku (wtorek). Do egzaminu przystąpić mogą osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, ale pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im z różnych powodów unieważniony. Ponadto, kolejnym warunkiem dopuszczającym do matury poprawkowej 2022 jest przystąpienie do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej, a egzamin ten nie został mu unieważniony.

Sonda
Miałeś kiedyś egzamin poprawkowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze