rekrutacja na studia

i

Autor: Grzegorz Bukala/REPORTER/EastNews

Rekrutacja na studia 2021/2022 - jak będzie wyglądać w tym roku? Kiedy się zaczyna?

2021-04-22 13:19

Rekrutacja na studia to bardzo ważny, ale zarazem stresujący moment dla wielu młodych osób i nie tylko. Czeka to przede wszystkim tegorocznych maturzystów, którzy chcą dalej zdobywać wiedzę i kształcić się na uczelniach państwowych i nie tylko. Kiedy startuje rekrutacja i jak będzie wyglądać w roku akademickim 2021/2022? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Rekrutacja na studia 2021/2022 - DATA
  2. Rekrutacja na studia 2021/2022 - online

Rekrutacja na studia 2021/2022 - jak będzie wyglądać w tym roku? Kiedy się zaczyna? To zastanawia wiele młodych osób, które w tym roku wybierają się na studia. Najpierw edukacja w przedszkolu, potem w szkole podstawowej, a następnie w szkole średniej. Później przychodzi już tylko czas na dorosłe życie i dalsze kształcenie, które wybiera większość młodych osób w naszym kraju. Mowa oczywiście o studiach, dzięki którym każdy może spełnić marzenia i znaleźć następnie wyjątkową pracę. Rejestracja na studia jest ważnym, lecz zarazem stresującym momentem w życiu przyszłych studentów, a także osób, które już studiowały i chcą zdobywać nowe tytuły i jeszcze większą wiedzę. Jak zatem będzie wyglądać rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 i kiedy się zaczyna? Czy pandemia, która wciąż trwa w naszym kraju, pokrzyżuje niektórym plany?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Rekrutacja na studia 2021/2022 - DATA

Kiedy rozpoczyna się nabór na studia wyższe? To już lada moment! Rekrutacje na wielu uczelniach w Polsce zaczynają się już w maju i potrwają aż do września. Wszystkie najważniejsze informacje są zawsze zamieszczone na stronie internetowej danej uczelni w zakładce rekrutacja. Znajdziemy tam nie tylko dokładny i cały harmonogram, ale także spis i opis kierunków studiów, wymagane dokumenty, a także instrukcję, w jaki sposób krok po kroku zarejestrować się na kierunek, który nam się podoba najbardziej. Należy pamiętać, że z rekrutacją na studia wiąże się również opłata rekrutacyjna, a także opłata za legitymację studencką. Wyniki rekrutacji na studia przyszli studenci znajdą na swoich kontach, na których się logowali, a dodatkowo dostaną pismo pocztą do domu. Wyniki pojawiają się zazwyczaj w połowie lipca, a także w następnych terminach, po dodatkowych terminach rekrutacji.

Rekrutacja na studia 2021/2022 - online

Rekrutacja na studia w roku akademickim 2021/2022 odbędzie się online, tak jak było to do tej pory. Wymagane dokumenty najprawdopodobniej będzie trzeba donieść osobiście w wyznaczonym terminie, ze względu na wciąż trwającą pandemię w naszym kraju. Niektóre egzaminy wstępne na uczelnie mogą odbywać się zdalnie lub stacjonarne, lub mogą zostać odwołane całkowicie. Decyzja należy tylko i wyłącznie do władz danej uczelni wyższej.

Quiz - jakie studia powinieneś wybrać?

Pytanie 1 z 7
Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?