Niedziela handlowa CZERWIEC 2019 - kiedy sklepy będą otwarte?

2019-06-02 11:18 M.C.
Czy jest niedziela handlowa 328.04.2019? Sklepy otwarte czy zamknięte?
Autor: fot./freeimages.com/Angie Wilson Wózek sklepowy

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Oznacza to, że także w czerwcu zrobimy zakupy w jedną niedzielę. W którą dokładnie? W szóstym miesiącu roku wypada aż pięć niedziel! Koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu i dowiedzcie się, kiedy sklepy i galerie handlowe będą otwarte w standardowych godzinach.

Niedziela handlowa - czerwiec 2019 to kolejny miesiąc, w którym wypadnie tylko jedna taka niedziela! Jeszcze w 2018 były dwie niedziele handlowe w miesiącu - pierwsza i ostatnia. Na początku 2019 zakaz został rozszerzony w myśl ustawy ze stycznia 2018. Wprawdzie mówiło się o zaleceniach powrotu do rozwiązania z ubiegłego roku w 2020, ale rząd nie zmienił stanowiska. Polacy muszą się więc przystosować do nowych przepisów i dowiedzieć, która niedziela czerwca 2019 będzie handlowa.

Przeczytaj też: Pogoda na CZERWIEC 2019 - Warszawa, Mazury, Zakopane. Jaka pogoda w górach i nad morzem?

Czerwiec 2019 - kiedy niedziela handlowa?

W którą niedzielę czerwca 2019 zrobimy zakupy normalnie? W tym miesiącu wypada pięć niedziel. Tylko w jedną sklepy będą prowadzić handel, a zakupy zrobimy w standardowych godzinach.

Ustawa o ograniczeniu handlu mówi, że w 2019 roku zakaz sprzedaży nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W czerwcu wypada ona 30.06. Nie będziemy mieli wówczas problemów ze znalezieniem otwartego sklepu. Warto zaznaczyć sobie datę tego dnia w kalendarzu.

Zakaz handlu 2019 - gdzie robić zakupy?

Zaś w niedziele z zakazem warto pamiętać, że nie wszystkie placówki handlowe są nim objęte. Ustawa przewiduje bowiem, że czynne mogą być małe sklepy prywatne oraz miejsca takie jak Żabka czy Freshmarket. Handlować mogą jednak tylko pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel. Pamiętajmy też o stacjach paliw. Nie są one objęte zakazem i działają niezależnie od świąt.

Najnowsze