Pusta sala lekcyjna

i

Autor: Lukasz Gdak/East News

Nauka zdalna 2022 przez ceny ogrzewania. Minister edukacji jasno komentuje

2022-10-12 8:55

Uczniowie w całej Polsce zastanawiają się, czy wróci nauka zdalna. Tym razem powodem ponownego wysłania ich do domów nie miałaby być jednak pandemia, a znaczny wzrost cen ogrzewania. Plotki dotyczące zamknięcia szkół dotarły do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szef MEiN postanowił się do nich ustosunkować.

Powrót nauki zdalnej spowodowany wzrostem cen za energię to jeden z najgorętszych obecnie tematów. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice zastanawiają się, na ile możliwe jest ponowne zawieszenie zajęć dydaktycznych i wysłanie dzieci oraz młodzieży do domów, by tam kontynuowały naukę w trybie online. Nauka zdalna jest sprawdzonym sposobem na radzenie sobie z kryzysem. W dobie pandemii koronawirusa, kiedy liczba zakażeń utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie, Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach. Do tej pory ostatnie rozporządzenie w sprawie przejścia na tryb nauki zdalnej zostało wydane w grudniu zeszłego roku. Stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało wówczas ograniczone w dniach od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku. Czy i w tym roku uczniów czeka 'powtórka z rozrywki'? Minister edukacji Przemysław Czarnek zareagował na pojawiające się plotki.

Wszystkich Świętych 2022 a dni wolne. Jest szansa na długi weekend!

Viki Gabor szczerze o hejcie: „Na Insta lecą GRUBO”. Dlaczego odpowiada?

Nauka zdalna przez ceny ogrzewania? MEiN komentuje!

Najpierw mówiono o tym, że nauka zdalna powróci od 20 grudnia, teraz natomiast, że od 2 stycznia. Uczniowie są zaniepokojeni, ich rodzice również. Podczas specjalnej konferencji w Łukowie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek postanowił odnieść się do publikowanych w sieci rewelacji. Szef MEiN zapewnił, że żadnej nauki zdalnej nie będzie - ani w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, ani też na uniwersytetach.

Szkoły będą ogrzane, uniwersytety będą ogrzane, żadnej nauki zdalnej nie będzie i razem ten kryzys przejdziemy - przekonywał.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu o wprowadzeniu nauki zdalnej poinformowały Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Uniwersytet Jagielloński.

Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE