Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Szkoły zamknięte od 2 STYCZNIA 2023?

2022-11-19 16:51
Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Szkoły zamknięte od 2 STYCZNIA 2023?
Autor: Anna Golaszewska/East News Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Szkoły zamknięte od 2 STYCZNIA 2023?

Zdalne nauczanie 2022 wzbudza duże emocje, w ostatnim czasie. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą i nauka zdalna nie wróci, ale mimo to rodzice wyrażają swoje obawy w internecie. Nauczanie zdalne ma związek z wysokimi cenami węgla, gazu i energii elektrycznej. Co wiadomo, jeśli naukę zdalną 2023? Czy od nowego roku uczniowie będą uczyć się z domów? Poznajcie najnowsze szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Kiedy zdalne nauczanie 2022? 
  2. Nauka zdalna 2 stycznia 2023 - czy będzie?

Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Szkoły zamknięte od 2 stycznia 2023? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zdalne nauczanie 2022 i 2023? Powrót do lekcji w trybie na odległość jest nieunikniony. Taka teoria krąży w internecie, choć Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprzecza i zapewnia, że uczniowie całą zimę będą się uczyć w klasach. Same rozmowy na ten temat nie wzięły się z niczego. W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że nauka zdalna 2022 wróci przez mróz w szkołach. Tym bardziej, że minister edukacji ułatwił dyrektorom organizowanie nauki w trybie zdalnym podczas zawieszenia zajęć, co było niemożliwe. W momencie, gdy dużo mówiło się o kryzysie energetycznym wprowadził nowe przepisy. Przemysław Czarnek ostatnio też skomentował dla PAP informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne. Mówił o świętym obowiązku samorządu, by utrzymać i ogrzać szkołę. Wskazywał, że jeśli ktoś nie będzie ogrzewał szkoły i doprowadzał do temperatury 15 stopni Celsjusza w budynku, wystąpi o zarząd komisaryczny. Teraz pojawił się kolejny powód nauki zdalnej.

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

Kiedy zdalne nauczanie 2022? 

Zdalne nauczanie w 2022 wzbudza duże emocje wśród nauczycieli, ale głównie rodziców. Ci nie wyobrażają sobie, że w wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej poszczególnych miast ich dzieci będą wysyłane, by uczyć się siedząc przed komputerem w domu. W 2022 roku istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo przejścia na tryb nauki na odległość, ale w 2023 wszystko jest możliwe.

Nauka zdalna 2 stycznia 2023 - czy będzie?

Temat zdalnego nauczania wraca ze względu na wysokie ceny energii. Już nie tylko brak węgla oraz drogi gaz jest problemem. W styczniu studenci Uniwersytetu w Białymstoku, największej uczelni w regionie, będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie. Związane jest to dokładnie związek z rosnącymi cenami za energię elektryczną i ogrzewanie. Ostatnio też rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zwrócił uwagę na wysokie koszty, jakie musi ponieść uczelnia, w związku z rachunkami. Przemysław Czarnek odniósł się do tego problemu w Polsat News. Pytany o doniesienia o 700 procentową podwyżkę cen energii dla UJ podkreślił, że to bardzo dużo, i że sprawa na przykładzie UJ oraz innych uczelni została podniesiona na posiedzeniu Rady Ministrów. Jednocześnie zapewnił rektorów, że ceny energii będą wyższe, jednak nie wielokrotnie. Uczelnie zaczynają wprowadzać naukę zdalną od stycznia, ale nie dotyczy to szkół, które są pod opieką samorządów. Pomimo podwyżek każde miasto musi znaleźć pieniądze, by ogrzać i zapewnić uczniom komfortowe warunki nauki.

Ferie zimowe 2023 - od kiedy do kiedy trwają? Wszystkie województwa

Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?

Na zdalnym czy nie, warto odświeżyć sobie wiedzę o ważnych lekturach. Najłatwiej zrobisz to z naszym podcastem!

Włącz i posłuchaj krótkich streszczeń z opracowaniami!

Listen to "Lalka, część I - Bolesław Prus. Posłuchaj streszczenia i charakterystyki najważniejszych postaci" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze