Nauka zdalna

i

Autor: Lukasz Gdak/East News

Nauka zdalna od 20 grudnia?! Powodem nie jest pandemia!

2022-09-12 14:17

Kiedy zdalne nauczanie? Rok 2022/23 trwa w najlepsze, jednak uczniowie już teraz próbują znaleźć odpowiedź, czy możliwy jest powrót nauki zdalnej. Często przewijającą się datą jest 20 grudnia. Czy Ministerstwo Edukacji i Nauki rzeczywiście ma w planach zawieszenie zajęć stacjonarnych tuż przed świętami Bożego Narodzenia, tak jak w zeszłym roku?

Czy nauka zdalna wróci 20 grudnia? Odpowiedzi na to pytanie poszukują uczniowie, którzy zgodnie z opublikowanym na oficjalnej stronie MEiN harmonogramem powrócili do szkół w czwartek, 1 września. Kwestia przejścia na nauczanie zdalne powraca regularnie od 2020 roku, kiedy to związku z wybuchem pandemii Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się na zawieszenie zajęć stacjonarnych. I choć oficjalny powrót do szkół nastąpił we wrześniu 2021 roku, to w roku szkolnym 2021/22 także zdecydowano się na wprowadzenie kilku dni nauki zdalnej. W grudniu zeszłego roku minister edukacji podpisał bowiem rozporządzenie, na podstawie którego zawieszono odbywanie się zajęć stacjonarnych od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o powrocie nauki zdalnej i w tym roku szkolnym, właśnie od 20 grudnia. Czy resort rzeczywiście ma w planach wydanie decyzji związanej z przejściem na tryb nauki zdalnej przed świętami? Powodem wcale nie miałaby być pandemia!

Nauka zdalna 2022 coraz bardziej realna. Czy będą lekcje zdalne?

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Nauka zdalna od 20 grudnia?

Rosnące zainteresowanie powrotem nauki zdalnej 20 grudnia widać w wyszukiwarce Google, gdzie po wpisaniu hasła 'nauka zdalna' jedną z topowych podpowiedzi jest właśnie 20 grudnia. Rzekomym powodem wprowadzenia nauki zdalnej miałaby nie być pandemia, a... pogoda i fakt, że zapowiadana jest mroźna zima. Obecnie dyrektorzy placówek mają prawo odwołać zajęcia w szkołach, jeśli temperatura w nich nie przekracza 18 stopni. Jednym z pomysłów MEiN, jak radzić sobie w takich sytuacjach, jest umożliwienie wprowadzenia nauki zdalnej w przypadku:

  • organizacji i przebiegu imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych,
  • nieodpowiedniej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniach, w których są prowadzone zajęcia z uczniami, zagrażającej zdrowiu uczniów,
  • zagrożenia związanego z sytuacją epidemiologiczną,
  • innego nadzwyczajnego zdarzenia.

Na ten moment nie ma jednak oficjalnego rozporządzenia mówiącego o tym, że nauka zdalna miałaby powrócić 20 grudnia. 

Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE