Maturzyści w LUTYM 2021 wrócą do szkół? Nauka hybrydowa jedną z możliwości!

Maturzyści w LUTYM wrócą do szkół? Nauka hybrydowa jedną z możliwości!
Autor: Piotr Molecki/East News Maturzyści w LUTYM wrócą do szkół? Nauka hybrydowa jedną z możliwości!

Powrót do szkół w lutym 2021 dla maturzystów jest bardzo ważny ze względu na zbliżające się egzaminy dojrzałości. Tegoroczna matura odbędzie się na początku maja, więc czasu na nadrobienie zaległości, dopracowanie sposobu rozwiązywania poszczególnych zadań, jest coraz mniej.

Spis treści

  1. Powrót do szkół LUTY 2021 - maturzyści

Powrót do szkół w lutym 2021 dla maturzystów byłby spełnieniem marzeń. Szczególnie po tym, gdy do placówek publicznych i prywatnych wróciły dzieci z najniższych klas. To jednak uczniowie szkół średnich mają przed sobą największe wyzwanie. Przygotowują się bowiem do najważniejszego egzaminu, w całej swojej dotychczasowej edukacji, więc nic dziwnego, że tęsknią za lekcjami, w czasie których mogliby nabyć wystarczającą wiedzę, czy też rozwiać naukowe wątpliwości z nauczycielem. Warto pamiętać, iż istnieje możliwość zdobycia wiedzy uczęszczając na indywidualne zajęcia w pięcioosobowych grupach, o co powinni zadbać dyrektorzy. Wspomniane spełnienie marzeń tegorocznych absolwentów, czyli powrót do szkół w lutym 2021, być może się spełni, o czym poinformował Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek. 

Matura 2021 wymagania egzaminacyjne. Jakie zadania będą na maturze w maju?

Powrót do szkół LUTY 2021 - maturzyści

Nie jest tajemnicą, że maturzyści i ósmoklasiści wracają do szkoły w pierwszej kolejności. Choć jeszcze niedawno podczas sesji Q&A, Prezydent RP, Andrzej Duda, musiał rozwiać wątpliwości wielu osób. W sieci pojawiła się opinia, że maturzyści nie wrócą do szkół w tym roku i przygotowania do egzaminu dojrzałości będą musieli przygotować się sami. Czy powrót do szkół w lutym dla uczniów czwartych klas technikum i trzecich klas liceum jest możliwy? Przemysław Czarnek, czyli szef resortu edukacji w programie Roberta Mazurka w RMF FM potwierdził, że codziennie trwa obserwacja reakcji społeczeństwa na niedawny powrót do szkół najmłodszych uczniów klas podstawowych:

Obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich dniach, liczby są stabilne, na niższym poziomie, niż się spodziewaliśmy. Jest szansa, że w perspektywie 2 tyg., jeśli stabilizacja się utrzyma, będziemy podejmować decyzje o powrocie maturzystów i 8-klasistów

- powiedział Przemysław Czarnek. Jednocześnie ujawnił, że brana jest pod uwagę nauka w trybie hybrydowym, a decyzję mamy poznać w najbliższych dniach:

Myślimy o systemie hybrydowym, czyli żeby uczniowie chodzili na zmiany. Taka decyzja może zapaść w lutym. Sytuacja jest dynamiczna i monitorowana. Może być tak, że już w przyszłym tygodniu (przyp. red. 25-31.01.2021) decyzja o powrocie do szkół zapadnie.

Najnowsze