Maturzyści i ósmoklasiści WRACAJĄ do szkoły w pierwszej kolejności. Kiedy powrót do klas?

Maturzyści i ósmoklasiści WRACAJĄ do szkoły w pierwszej kolejności. Kiedy powrót do klas?
Autor: canva.com Maturzyści i ósmoklasiści WRACAJĄ do szkoły w pierwszej kolejności. Kiedy powrót do klas?

Powrót do szkół w pierwszej kolejności obejmie uczniów najwyższych klas szkół średnich i podstawowych. Wynika to z potrzeby odpowiedniego przygotowania tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów. Co wiadomo o powrocie? Kiedy on nastąpi? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Powrót do szkoły 2020 - maturzyści i ósmoklasiści
  2. Powrót do szkoły 2020 - kiedy?

Powrót do szkoły 2020 w pierwszej kolejności dotyczy uczniów najwyższych klas szkół średnich i podstawowych. W pierwszym przypadku ma to związek ze zbliżającą się wielkimi krokami maturą, a w drugim z egzaminem ósmoklasisty. Tuż po oznaczeniu wszystkich powiatów strefą czerwoną i tym samym po zamknięciu wszystkich szkół mówiło się, że właśnie ci uczniowie są najbardziej poszkodowani. Dlatego też matura i egzamin ósmoklasisty 2021 z nowymi wymaganiami nikogo nie dziwi. To, że jako pierwsi powrót do szkoły 2020 po nauce zdalnej zaliczą uczniowie przygotowujący się do egzaminów, zapowiedział minister edukacji, Przemysław Czarnek. Decyzję argumentował zapewnieniem, że polskie szkoły są bezpieczne, ponieważ tylko dwa procent z całej liczby przypadków zarażeń dotyczy placówek oświatowych. 

Powrót do szkoły 2020 - maturzyści i ósmoklasiści

Nauczanie zdalne w Polsce obecnie obejmuje około 3,8 mln uczniów, z czego 1,8 mln uczniów szkół średnich i prawie 2 mln uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. W trybie stacjonarnym uczy się blisko 1,1 mln uczniów klas I-III podstawówek i ponad 1,4 mln przedszkolaków. Dane przedstawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wiadomo, że powrót do szkół w listopadzie 2020 w pierwszej kolejności obejmie uczniów, którzy najbardziej tego oczekują. Mowa oczywiście o uczniach trzecich klas liceum, czwartych klas technikum, ósmoklasistach i najwyższych klas szkół zawodowych. 

Jesteśmy przekonani, że nic nie zastąpi kontaktu bezpośrednio uczenia z nauczycielem, dlatego mam nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do nauczania stacjonarnego wszystkich uczniów.

Powrót do szkoły 2020 - kiedy?

Powrót do szkoły obejmie w pierwszej kolejności ósmoklasistów i maturzystów, co może oznaczać, że wrócą oni do szkoły 8 listopada 2020. Niewykluczone są przesunięcia tej daty, ponieważ nieznane są prognozy związane z trudną sytuacją epidemiczną w naszym kraju. 

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Najnowsze