Matura poprawkowa 2022 - czy mogę przystąpić? Dla kogo jest poprawka?

2022-08-14 14:33
Matura 2022
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wyniki matur stresują wszystkich absolwentów szkół podstawowych. Lada moment zdający dowiedzą się, ile zdobyli punktów z poszczególnych części egzaminu maturalnego. Ci, którzy nie czują się w pełni usatysfakcjonowani z otrzymanych wyników, często rozważają przystąpienie do matury poprawkowej. Czy to jednak możliwe?

Matura poprawkowa 2022 - kto może poprawiać maturę w sierpniu? To pytanie regularnie pojawia się w wyszukiwarce Google, co oznacza, że nie wszyscy znają na nie odpowiedź. Zgodnie z podawanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną informacjami wszyscy absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy w maju tego roku przystąpili do rozwiązywania arkuszy na poziomie podstawowym i rozszerzonym, poznają wyniki matur 2022. Nierzadko zdarza się tak, że zdający, którzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z uzyskanych procentów, decydują się na wgląd do pracy bądź rozważają przystąpienie do egzaminu w terminie poprawkowym. Ważne, by wiedzieć, że do matury poprawkowej w sierpniu nie mogą przystąpić wszyscy. Sprawdźcie, kto może poprawić maturę w terminie poprawkowym. CKE jasno określiło obowiązujące reguły.

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052

Kto może poprawiać maturę w sierpniu?

Jak podaje CKE, do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić tylko ci uczniowie, którzy wcześniej podeszli do wszystkich zaplanowanych egzaminów z przedmiotów obowiązkowych. Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi zasadami możliwa jest poprawa tylko jednego przedmiotu w ciągu roku. Jeżeli nie zdaliście dwóch lub więcej przedmiotów obowiązkowych, to musicie szykować się na egzamin w maju. Co z rozszerzeniami? W przypadku matur na poziomie rozszerzonym wyniki będziecie mogli poprawić dopiero w kolejnej sesji egzaminacyjnej, czyli w maju przyszłego roku.

Sonda
Przystępujesz do egzaminu poprawkowego z matury 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze