Gwiazdy

LP zasłynęła dzięki piosence "Lost On You". Jak teraz wygląda piosenkarka? Jak potoczyła się jej kariera?

2024-06-14 16:31

LP to piosenkarka, którą prawie 10 lat temu pokochali Polacy. Wszystko dzięki piosence "Lost On You", która stała się hitem numer jeden na polskich listach przebojów radiowych. LP nigdy jednak nie powtórzyła tego sukcesu. Mimo tego nigdy nie porzuciła muzycznej kariery. Jak się potoczyła? Jak teraz wygląda wokalistka?

LP, czyli Laura Pergolizzi, to amerykańska piosenkarka. Jej włoskie nazwisko nie jest jednak przypadkowe. Jej ojciec pochodzi z Włoch. Laura spędziła jednak całe swoje życie w Stanach Zjednoczonych. Po przeprowadzce do Nowego Jorku zaczęła tworzyć muzykę i występować na scenie. Tak udało jej się poznać ważne osoby z branży muzycznej. W 2001 roku LP wydała debiutancki album. Z czasem zaczęła tworzyć nie tylko dla siebie, ale też dla innych wokalistów. Pisała piosenki dla Rihanny i Christiny Aguilery. Na swój własny duży sukces musiała czekać aż do 2015 roku. Wydała wtedy utwór "Lost On You", który stał się hitem w Europie. W Polsce kawałek znalazł się na pierwszym miejscu notowań radiowych. LP przyjechała do naszego kraju, aby wystąpić przed polskimi fanami. Śpiewała między innymi na Eska Music Awards. Jak zmieniła się jej kariera od tamtej pory?

Ewelina Flinta zmieniła się nie do poznania

LP - jak potoczyła się jej kariera?

Choć "Lost On You" to ostatni globalny hit LP, ona nie przestała tworzyć nowej muzyki. Od 2015 roku wydała aż cztery płyty. Ostatnia z nich, "Love Lines", ukazała się we wrześniu 2023. Wciąż pisze utwory dla innych artystów. Dwa lata temu napisana przez nią piosenka znalazła się na albumie Noah Cyrus, siostry Miley Cyrus. Co jakiś czas LP pojawia się w Europie, gdzie występuje na festiwalach i małych koncertach.

LP - jak teraz wygląda?

Choć od premiery hitu "Lost On You" wkrótce minie 10 lat, piosenkarka LP praktycznie się nie zmieniła! Patrząc na jej ostatnie zdjęcia można dojść do wniosku, że czas się dla niej zatrzymał. Jej ostatnie fotografie można znaleźć w zamieszczonej wyżej galerii.