Kobi Marimi na Eurowizji 2019 - Izraelski Freddie Mercury lepszy niż Netta?

2019-02-13 13:20
Kobi Marimi na Eurowizji 2019 - Izraelski Freddie Mercury lepszy niż Netta?
Autor: MENAHEM KAHANA/AFP/East News Kobi Marimi

Netta zapewniła Izraelowi zwycięstwo podczas Eurowizji w 2018 roku. Dzięki temu, 64 edycja konkursu jest organizowana w Tel Awiwie. Wokalistka przekaże trofeum nowemu zwycięzcy. Na triumf ma szansę także kolejny reprezentant Izraela! Kobi Marimi, przedstawiciel państwa-gospodarza Eurowizji 2019, już teraz nazywany jest "izraelskim Freddiem Mercury”. Taki tytuł zobowiązuje. Czy wokalista jest lepszy niż Netta?

Kobi Marimi to reprezentant Izraela na Eurowizji 2019. O jego udziale w 64 edycji konkursu zdecydowano w HaKokhav HaBa (wschodząca gwiazda). To program, który pełni w Izraelu funkcję preselekcji. Co co zaważyło na tym, że to właśnie Kobi Marimi zaśpiewa w Tel Awiwie? Piosenkarza nazywa się w kraju "Izraelskim Freddiem Mercury", a to oznacza, że Kobi posiada nie tylko talent, ale i charyzmę legendarnego wokalisty grupy Queen. Czy Marimi okaże się lepszy niż zjawiskowa Netta, która zachwyciła publiczność w 2018?

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - MAHMOOD. Wybór reprezentanta Włoch wywołał skandal!

Zobacz też: Sergey Lazarew na Eurowizji 2019 - czy powtórzy się skandal sprzed dwóch lat?

Kim jest Kobi Marimi, reprezentant Izraela na Eurowizji 2019?

Kobi Marimi, mimo swojego młodego wieku (27 lat), jest bardzo doświadczonym wokalistą. To za sprawą występów Operze Izraelskiej w Tel Awiwie. Jego wokal łączy w sobie najlepsze cechy śpiewu operowego i nowoczesnego. Między innymi dzięki temu okrzyknięto go izraelskim Freddiem Mercury.

Kobi Marimi był doceniany przez jury już od pierwszych występów w HaKokhav HaBa, a kolejne wyjścia na scenę zapewniły mu też przychylność słuchaczy. W końcu udało mu się dotrzeć do finału. Jego przeciwniczkami były Maja Buskila, Ketrijah oraz Szefita. Dzięki piosenkom Always z repertuaru Bon Jovi i legendarnego Let It Be Beatlesów, udało mu w głosowaniu przekonać do siebie jurorów i słuchaczy.

Zobacz
Eurowizja 2019 - Bilal Hassani. Reprezentant Francji to nowa Conchita Wurst!

Autor: fot./screen/youtube.com/Destination Eurovision

Bilal Hassani

Tego artystę już porównuje się do Conchity Wurst! Dowiedzcie się, kim jest Bilal Hassani, który na Eurowizji 2019 będzie reprezentował Francję.

Trzeba przyznać, że Kobi co najmniej dorównuje talentem Nettcie. A czy zwycięży w Eurowizji 2019? Wszystko zależy od tego, jaką zaprezentuje piosenkę. Tej jeszcze nie ujawniono.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze