Eurowizja Junior 2019 - kiedy i gdzie się odbędzie? Kto będzie gospodarzem?

2018-11-26 9:43
Eurowizja Junior
Autor: screen instagram.com/junioreurovisionofficial/ screen instagram.com

Który kraj zorganizuje kolejną, 17. już edycję Eurowizji Junior? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale oczywista!

Eurowizja Junior 2019 - kiedy i gdzie się odbędzie? Który kraj będzie gospodarzem kolejnego konkursu? Eurowizja Junior ma o wiele krótszą tradycję niż zwykła, 'dorosła' Eurowizja. Konkurs z udziałem dzieci organzowany jest dopiero od 2003 roku, a jego zasady różnią się nieco niż zasady zwykłej Eurowizji. Dotyczy to również organizacji wydarzenia.

Eurowizja Junior 2018 - kolejność występów to fatalna informacja dla Polski?

Eurowizja Junior 2019 - gdzie? Kto będzie gospodarzem?

W przypadku konkursu dla dorosłych zasada jest prosta - kolejną Eurowizję organizuje kraj, z którego pochodzi zwycięski wykonawca. Zasady Eurowizji Junior nie działają jednak w taki sam sposób. W zeszłym roku organizatora Eurowizji Junior poznaliśmy tuż przed rozpoczęciem konkursu. W tym roku nadal nie został on jeszcze ustalony. Jak podaje serwis eurowizja.org, jednym z krajów, które zgłosiły chcęć organizacji Eurowizji 2019, jest Armenia. Jednak, jak widać, na ogłoszenie gospodarza będziemy musięli jeszcze trochę poczekać.

Eurowizja Junior 2019 - kiedy? Data konkursu

Oficjalnia data nie została jeszcze potwierdzona, ale, biorąc pod uwagę, że w 2018 roku konkurs odbył się 25 listopada, a rok wcześniej - 26 listopada, Eurowizja Junior 2019 prawdopodobnie odbędzie się w niedzielę 24 listopada lub 1 grudnia.

Najnowsze