Kaz Bałagane - zarzuty i areszt tymczasowy. Co grozi raperowi?

2019-03-15 12:01
Kaz Bałagane - zarzuty i areszt tymczasowy. Co mu grozi raperowi?
Autor: fot. www.policja.waw.pl Zdjęcie komendy stołecznej policji

Wiadomość o aresztowaniu rapera obiegła media 11 marca. Kaz Bałagane, jeden z najsłynniejszych przedstawicieli polskiego hip-hopu, został zatrzymany przez policję po koncercie we Wrocławiu. Niedawno dowiedzieliśmy się o zarzutach i areszcie tymczasowym dla rapera. Warto poznać dokładne informacje na temat tego, co grozi polskiemu muzykowi. O sprawie przeczytacie na ESKA.pl.

Kaz Bałagane - zarzuty i areszt tymczasowy. To informacje, które podaje Komenda Stołeczna Policji. Sprawa dotyczy zatrzymania rapera, do którego doszło 10 marca. Z oficjalnego komentarza, którego policja udzieliła EskaINFO, wynikało, że aresztowania dokonali warszawscy funkcjonariusze z Wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Kolejne wiadomości służb mundurowych dokładnie mówią, o co oskarżono rapera i co mu grozi.

Przeczytaj: Kaz Bałagane ARESZTOWANY? Co się stało pod wrocławskim klubem? Jest komentarz policji

Zarzuty dla Kaza Bałagane. O co oskarżono rapera?

Po aresztowaniu rapera długo nie było wiadomo, jak wyglądała sytuacja, ani o co został oskarżony muzyk. W końcu na stronie Komendy Stołecznej Policji pojawiły się szczegółowe informacje na ten temat. Wynika z nich, że na raperze ciążą poważne zarzuty.

Na stronie policji czytamy, że warszawscy funkcjonariusze z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali rapera na terenie Wrocławia. Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy dał podstawy do przedstawiania mu zarzutów popełniania przestępstwa handlu narkotykami.

Co grozi raperowi?

Zarzuty stawiane raperowi są bardzo poważne, dlatego Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Kaza Bałagane. Najbliższy czas spędzi więc za kratkami. To oznacza odwołanie koncertów.

Prawdziwe problemy mogą się jednak pojawić dopiero podczas procesu. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Z takim wyrokiem nie byłoby mowy o kontynuowaniu kariery.

Kaz Bałagane - dokonania rapera

Kaz Bałagane to przedstawiciel warszawskiej sceny. W 2018 roku wydał albumy Książę Nieporządek oraz Chleb i miód. Raper ma na koncie współprace między innymi z Białasem, Paluchem, Małolatem, Żabsonem i Belmondo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze