Gramy dla Białorusi 2021 - kto wystąpi na koncercie w TVP? [DATA, GWIAZDY]

2021-03-23 16:42
Kasia Cerekwicka
Autor: TRICOLORS/East News

Lada moment, ponieważ w czwartek 25 marca, zostanie wyemitowany koncert Gramy Dla Białorusi. Transmisję będzie można obejrzeć na antenach telewizji publicznej. Kto pojawi się na scenie? Jakie piosenki usłyszymy? Oprócz Katarzyny Cerekwickiej, dla widzów zaśpiewają również inne gwizdy. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Gramy dla Białorusi 2021 - kto wystąpi na koncercie w TVP? [DATA, GWIAZDY] O której godzinie będzie w telewizji? To zastanawia wiele osób. 25 marca to Dzień Wolności Białorusi. Jest o święto, które nieuznawane jest przez władze, ale od lat celebrują je białoruscy obywatele i w ten sposób  sposób demonstrują przywiązanie do wolności. W związku z tą datą, odbędzie się koncert Gramy dla Białorusi 2021. Organizatorem muzycznego wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury, które wspiera Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, TVP S.A. a także Filharmonia Narodowa. Ze względu na pandemię i obostrzenia, koncert odbędzie się bez udziału publiczności.

Choć koncert Gramy dla Białorusi 2021 nie będzie długi, to z pewnością dostarczy wszystkim wielu emocji i wrażeń. Co ciekawe, orkiestrę poprowadzą - Adam Sztaba i Zuzanna Falkowska, którzy razem z Marcinem Mirowskim odpowiedzialni są za oprawę muzyczną, a także aranżację tego wydarzenia. Gramy dla Białorusi to koncert, który odbywa się w geście solidarności Polski właśnie z tym krajem.

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Gramy dla Białorusi 2021 - DATA, GODZINA

Koncert Gramy dla Białorusi 2021 będzie miał swoją transmisje w czwartek 25 marca o godzinie 20:15. Widzowie będą mogli oglądać muzyczne wydarzenie na żywo, na antenach telewizji publicznej (TVP Kultura, TVP Polonia, Biełsat TV, TVP Wilno) oraz w sieci na facebookowym profilu i stronie internetowej NCK. Co ciekawe, w innym terminie koncertu będzie można wysłuchać w programie Pierwszym i Drugim Polskiego Radia.

Gramy dla Białorusi 2021 - kto wystąpi? [GWIAZDY]

Kto wystąpi podczas koncertu Gramy dla Białorusi? Na scenie pojawią się artyści białoruscy, ale także znane gwiazdy z polskiej branży muzycznej. Będą to między innymi:

  • Katarzyna Cerekwicka
  • Krystyna Prońko
  • Igor Herbut
  • Piotr Cugowski
  • grupa indie popowa NaviBand
  • chór Harmoń z Łosinki

Co ciekawe, w programie koncertu pojawią się kawałki Czesława Niemena, który urodził się i wychował na terenach dzisiejszej Białorusi.

Najnowsze