Festiwal Opole 2023: PREMIERY - kto wystąpi i walczy o nagrodę 10.06.2023? [NOMINACJE]

i

Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS Festiwal Opole 2023: PREMIERY - kto wystąpi i walczy o nagrodę 10.06.2023? [NOMINACJE]

60. KFPP W OPOLU

Festiwal Opole 2023: PREMIERY - kto wystąpi i walczy o nagrodę 10.06.2023? [NOMINACJE]

2023-06-08 10:35

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu 2023 odbędzie się między 9 a 12 czerwca. Pierwszego dnia będziemy świadkami rywalizacji w koncercie "Debiuty", a dzień później zobaczymy walkę w koncercie "Premiery". Rok temu główną laureatką była Karolina Lizer, która zachwyciła widzów śpiewając piosenkę Czysta woda. I w tym roku roku wokalistka zawita do Opola, by przypomnieć o swojej zwycięskiej propozycji. Kto natomiast zawalczy o nagrodę? Kto wystąpi w koncercie "Premiery"? Pełna lista nominowanych do sprawdzenia na naszej stronie!

Spis treści

 1. Festiwal Opole 2023: PREMIERY - kto wystąpi?

Festiwal Opole 2023: PREMIERY - kto wystąpi? Oficjalnie nominacje festiwalu w Opolu 2023 zostały ujawnione w połowie maja, czyli na blisko miesiąc przed samym wydarzeniem. Listę otwiera Rafał Brzozowski, który w październiku ubiegłego roku wydał utwór zatytułowany W pokoju hotelowym. Do konkursu zgłosiła się również Sara Chmiel, która aktualnie jest wokalistką zespołu Łzy, ale coraz odważniej na muzycznym rynku stawia kroki solowo. Artystka zgłosiła do 60. Festiwalu Piosenki Polskiej utwór Ty i Ja, za produkcje którego odpowiada jeden z najpopularniejszych producentów w Polsce, Gromee. Prywatnie mąż Sary Chmiel. Do walki o zwycięstwo w konkursie "Premiery" będzie chciał się włączyć Łukasz Drapała. To polski wokalista rockowy, którego możecie znać z trzynastej odsłony programu The Voice of Poland. Na rynek z przytupem powraca natomiast zwycięzca szóstej edycji tego programu. Krzysztof Iwaneczko będzie chciał oczarować widzów piosenką Miłość.

Opole 2023 - DEBIUTY. Kto wystąpi 9.06 na Festiwalu w Opolu? LISTA UCZESTNIKÓW

Oglądając koncert w Opolu będzie trzeba zwrócić uwagę na Anastazję Maciąg. Wokalistka, którą doskonale znają użytkownicy platformy z krótkimi filmikami wydała singiel Moment, a ten stał się hitem. Właśnie z tym numerem będzie chciała pokonać konkurentów. Sporym zaskoczeniem, jeśli chodzi o nominacje do nagród, podczas KFPP w Opolu, może się okazać obecność artystów znanych jako Mezo i Liber. Panowie na początku XXI wieku stworzyli kilka wielkich rapowych hitów. Wśród nich chociażby utwór Aniele. Panowie powrócili z wakacyjnym kawałkiem Jakie masz dzisiaj plany. Kolejnym nominowanym jest Tadeusz Seibert, finalista dziesiątej odsłony The Voice of Poland. Artysta w 2021 roku próbował już swoich sił w Opolu, biorąc udział w koncercie "Debiuty". Nie udało mu się zdobyć nagrody. Ósmą nominowaną jest Anna Sokołowska. W kwietniu 2023 wydała utwór Jesteś przy mnie, za produkcję którego odpowiada Filip Siejka. Do konkursu zgłosił się również zespół Tulia, który nawiązał współpracę z Haliną Mlynkovą. Efektem ich współpracy jest piosenka pt. Przerwany. Dziesiąta nominacja przypadła zwycięzcy trzynastej edycji The Voice of Poland. Utwór pt. Idę, do konkursu premier zgłosił Dominik Dudek. 

Smolasty śpiewa weselne hity!

Festiwal Opole 2023: PREMIERY - kto wystąpi?

 1. RAFAŁ BRZOZOWSKI – „W pokoju hotelowym”
 2. SARA CHMIEL X GROMEE – „Ty i ja”
 3. ŁUKASZ DRAPAŁA – „Jeszcze jestem”
 4. IWANECZKO – „Miłość”
 5. ANASTAZJA MACIĄG – „Moment”
 6. MEZO X LIBER – „Jakie masz dziś plany”
 7. SEIBERT– „Niby tak, niby nie”
 8. ANNA SOKOŁOWSKA – „Jesteś przy mnie”
 9. TULIA i HALINA MLYNKOVA – „Przerwany”
 10. DOMINIK DUDEK – „Idę”. Zwycięzca 13. edycji audycji „The Voice of Poland”

Festiwal w Opolu 2023 - kiedy jest? Data i miejsce 60. edycji KFP