Eurowizja 2023 - KIEDY i GDZIE Kto organizuje Eurowizję 2023 [DATA, MIEJSCE]

i

Autor: Sony Music Poland / materiał prasowy Eurowizja 2023 - KIEDY i GDZIE Kto organizuje Eurowizję 2023 [DATA, MIEJSCE]

Eurowizja 2023 - KIEDY i GDZIE? Kto organizuje Eurowizję 2023? [DATA, MIEJSCE]

2023-04-15 16:21

Kiedy się odbędzie Eurowizja 2023? Gdzie, czyli w jakim państwie i mieście zorganizują 67. Konkurs Piosenki Eurowizji? Po zwycięstwie ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra wokół przyszłości muzycznej imprezy pojawiło się wiele pytań. W końcu to państwo laureata ma pierwszeństwo, jeśli chodzi o organizację wydarzenia w kolejnym roku. Poznajcie najważniejsze szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Eurowizja 2023 - KIEDY?
  2. Eurowizja 2023 - GDZIE?

Eurowizja 2023kiedy i gdzie? Data i miejsce wydarzenia wyjątkowo bardzo interesuje internautów. Wszystko to ze względu na trudną, wojenną sytuację, jaka ma miejsce w Ukrainie, czyli kraju zwycięzcy konkursu w Turynie. To właśnie grupa Kalush wygrała Eurowizję, a zgodnie z zasadami to laureat danego Konkursu Piosenki Eurowizji ma pierwszeństwo w ubieganiu się o organizację imprezy w kolejnym roku. Kto organizuje Eurowizję 2023? Zastanawiacie się, gdzie Eurowizja 2023 zrobi wielki szum? Tuż po zakończeniu 66. edycji, prezydent Ukrainy powiedział, że kolejna odsłona muzycznego święta odbędzie się w Ukrainie, a jednym z miast kandydatów jest okupowany obecnie Mariupol. Wołodymyr Zełenski był przekonany, że miasto to uda się wyrwać z rąk atakujących Rosjan, odbudować ze zniszczeń i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przyjezdnym. 

Blanka od hitu Solo to muzyczna rakieta! Piękna polska gwiazda podbija świat [ZDJĘCIA]

Eurowizja 2023 - KIEDY?

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2023? Data wydarzenia prawdopodobnie zostanie potwierdzona jesienią 2022 roku. Impreza odbędzie się w dniach 9, 11, z wielkim finałem 13 maja 2023. 

Eurowizja 2023 - GDZIE?

Gdzie odbędzie się Eurowizja 2023? Ukraina jako zwycięzca konkursu miała pierwszeństwo w walce o organizację. Wiadomo jednak, że przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia na tamten moment było bardzo trudne. W związku z tym publiczny nadawca z Polski, czyli Telewizja Polska wyraziła chęć pomocy przy organizacji. Organizację chciała przejąć również Szwecja i Wielka Brytania. To właśnie w Anglii, dokładniej w Liverpoolu odbędzie się 67. odsłona wydarzenia. Polskę reprezentuje Blanka z hitem Solo.

Blanka o wygranej preselekcji i reakcji internatów