Eurowizja 2023 - KIEDY i GDZIE? Kto organizuje Eurowizję 2023? [DATA, MIEJSCE]

2022-05-30 12:18
Eurowizja 2023 - KIEDY i GDZIE się odbędzie? Kto zorganizuję Eurowizję 2023? [DATA, MIEJSCE]
Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News Eurowizja 2023 - KIEDY i GDZIE się odbędzie? Kto zorganizuję Eurowizję 2023? [DATA, MIEJSCE]

Kiedy się odbędzie Eurowizja 2023? Gdzie, czyli w jakim państwie i mieście zorganizują 67. Konkurs Piosenki Eurowizji? Po zwycięstwie ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra wokół przyszłości muzycznej imprezy pojawiło się wiele pytań. W końcu to państwo laureata ma pierwszeństwo, jeśli chodzi o organizację wydarzenia w kolejnym roku. Poznajcie najważniejsze szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Eurowizja 2023 - KIEDY?
  2. Eurowizja 2023 - GDZIE?

Eurowizja 2023kiedy i gdzie? Data i miejsce wydarzenia wyjątkowo bardzo interesuje internautów. Wszystko to ze względu na trudną, wojenną sytuację, jaka ma miejsce w Ukrainie, czyli kraju zwycięzcy konkursu w Turynie. To właśnie grupa Kalush wygrała Eurowizję, a zgodnie z zasadami to laureat danego Konkursu Piosenki Eurowizji ma pierwszeństwo w ubieganiu się o organizację imprezy w kolejnym roku. Kto organizuje Eurowizję 2023? Zastanawiacie się, gdzie Eurowizja 2023 zrobi wielki szum? Tuż po zakończeniu 66. edycji, prezydent Ukrainy powiedział, że kolejna odsłona muzycznego święta odbędzie się w Ukrainie, a jednym z miast kandydatów jest okupowany obecnie Mariupol. Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że miasto to uda się wyrwać z rąk atakujących Rosjan, odbudować ze zniszczeń i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przyjezdnym. 

Krystian Ochman - wiek, rodzina, wzrost, dziewczyna, dziadek, Eurowizja, pochodzenie

Gromee o singlu nagranym razem z rumuńską gwiazdą ANTONIĄ

Eurowizja 2023 - KIEDY?

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2023? Data wydarzenia prawdopodobnie zostanie potwierdzona jesienią 2022 roku. Wiele jednak wskazuje na to, że impreza odbędzie się w dniach 9, 11, z wielkim finałem 13 maja 2023. Na oficjalne wieści trzeba jednak poczekać.

Eurowizja 2023 - GDZIE?

Gdzie odbędzie się Eurowizja 2023? Ukraina jako zwycięzca konkursu ma pierwszeństwo w walce o organizację. Wiadomo jednak, że przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia na ten moment będzie bardzo trudne. W związku z tym publiczny nadawca z Polski, czyli Telewizja Polska wyraziła chęć pomocy przy organizacji. Organizację chciałaby przejąć również Szwecja i Wielka Brytania. Sporo się również mówi o tym, by przenieść Eurowizję do słonecznej Hiszpanii. Nie ma sensu dyskutować, bo ostatecznie wszystko zależy od sytuacji wojennej w Ukrainie.

Kalush Orchestra - skład, piosenka, Stefania, kontrowersje. Kto reprezentuje Ukrainę?

Sonda
Zespół Kalush Orchestra zasłużył na zwycięstwo w Eurowizji 2022?

Cleo ma już na koncie występ na Eurowizji - i to całkiem udany.

A co porabia obecnie? Posłuchajcie podcastu, w którym mówi o swoim 10-leciu na scenie!

Listen to "Cleo w ogniu pytań fanów! Czy lubi rap? Jak chce świętować 10-lecie na scenie? Posłuchajcie!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze