Eurowizja 2022: Ukraina wygrała. Tak wyglądał ZWYCIĘSKI występ! [WYNIKI, PUNKTY, WIDEO]

2022-05-15 1:30
Ukraina na Eurowizji 2022 z MOCNYM występem. Kalush ROZNIEŚLI scenę
Autor: EBU / ANDRES PUTTING / Eurovision TV Ukraina na Eurowizji 2022 z MOCNYM występem. Kalush ROZNIEŚLI scenę

Ukraiński zespół Kalush Orchestra z utworem Stefania wygrał 66. Konkurs Piosenki Eurowizji w Turynie. O czym jest utwór Stefania? Ile punktów zdobili zwycięzcy? Z jaką przewagą wygrali? Jak wyglądał ich zwycięski występ? Przekonajcie się sprawdzając wszystkie szczegóły już teraz!

Spis treści

  1. Eurowizja 2022 - UKRAINA: PUNKTY
  2. Kalush Orchestra - kim są?
  3. Eurowizja 2022 - UKRAINA: występ

Eurowizja 2022: Ukraina zwycięzcą 66. edycji konkursu! Zespół Kalush Orchestra nie dał szans swoim konkurentom, podczas muzycznej rywalizacji w Turynie. Choć warto dodać, że od samego początku byli najmocniejszymi faworytami ekspertów. Oczywiście Kalush Orchestra wzbudzał dużą sympatię wszystkich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji i działo się tak, nie tylko ze względu na trudną sytuację, jaka panuje w ich rodzimym kraju. Powodem była przede wszystkim mocna, melodyjna piosenka. Gdy ktoś kiedyś powiedział, że nie powinno się łączyć folku z hip-hopem, tak artyści postanowili pójść na pohybel i stworzyć propozycję godną uwagi. 

Kalush Orchestra - skład, piosenka, Stefania, kontrowersje. Kto reprezentuje Ukrainę?

EUROWIZJA - vlog nr 4

Eurowizja 2022 - UKRAINA: PUNKTY

Ukraina wygrała Eurowizję 2022 z olbrzymią przewagą. Zespół otrzymał 439 punktów od widzów, a także 192 punkty od jurorów. W sumie wygrali mając na koncie 639 punktów. Wyprzedzili drugą w zestawieniu Wielką Brytanię. Kalush Orchestra miał nad Samem Ryderem 173 punkty przewagi. Oto klasyfikacja TOP 5:

  1. Ukraina - 639 punktów
  2. Wielka Brytania - 466 punktów
  3. Hiszpania - 459 punktów
  4. Szwecja - 438 punktów
  5. Serbia - 312 punktów

Eurowizja 2022 - na którym miejscu Polska? Ile punktów dostał Ochman?

Kalush Orchestra - kim są?

Kto reprezentuje Ukrainę? Kalush, którego nazwa inspirowana jest małym przemysłowym rodzinnym miastem frontmana i lidera zespołu Oleha Psiuka, znanego również jako The Psiuchyi Son (Kałusz w obwodzie iwanofrankiwskim), powstał w 2019 roku, kiedy Ihor Didenczuk i MC CarpetMan (KylymMen) odpowiedzieli na jego post na Facebooku, za pośrednictwem którego szukał członków zespołu. Tak narodziła się grupa tworząca wyjątkową mieszankę rapu z motywami folkowymi i ukraińskim autentyzmem – lub jak artyści lubią to nazywać: folk and groove. Teraz KALUSH przekształca się w KALUSH Orchestra, bo dołączyli do nich multiinstrumentaliści Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk. Ich pierwszy singiel Shtomber Womber został wydany w grudniu 2021 roku.

Eurowizja 2022 - UKRAINA: występ

Zespół Kalush Orchestra dosłownie rozniósł scenę i wywołał jednocześnie duże emocje. Grupa będąca głosem ukraińskiego narodu wykonała piosenkę Stefania, składającą się z mieszanki rapowych zwrotek, ludowego chóru i urzekających hip-hopowych bitów. Co ważne utwór ten jest dedykowany każdej z matek członków Kalush. Dla ostatecznego wyniku najważniejsze jest jednak to, jak wyglądał występ Ukrainy na Eurowizji 2022. Zacznijmy od strojów. Członkowie ubrani byli w tradycyjne ukraińskie kreacje. Mieli na sobie huculskie kamizelki keptar, różowy bucket hat uszyty w typowym ukraińskim stylu i stroje huculskich molfarów, czyli magików, szamanów i uzdrowicieli wśród Hucułów Zachodniej Ukrainy.

Eurowizja 2022 - WYNIKI i TABELA 14 maja. Które miejsce ma Polska? Ile punktów ma Ochman?

Sonda
Czy zasłużenie Kalush Orchestra wygrał Eurowizję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze