Ukraina na Eurowizji 2022 z MOCNYM występem. Kalush ROZNIEŚLI scenę

i

Autor: EBU / ANDRES PUTTING / Eurovision TV Ukraina na Eurowizji 2022 z MOCNYM występem. Kalush ROZNIEŚLI scenę

Eurowizja 2022: Ukraina wygrała. Tak wyglądał ZWYCIĘSKI występ! [WYNIKI, PUNKTY, WIDEO]

2022-05-15 1:30

Ukraiński zespół Kalush Orchestra z utworem Stefania wygrał 66. Konkurs Piosenki Eurowizji w Turynie. O czym jest utwór Stefania? Ile punktów zdobili zwycięzcy? Z jaką przewagą wygrali? Jak wyglądał ich zwycięski występ? Przekonajcie się sprawdzając wszystkie szczegóły już teraz!

Spis treści

  1. Eurowizja 2022 - UKRAINA: PUNKTY
  2. Kalush Orchestra - kim są?
  3. Eurowizja 2022 - UKRAINA: występ

Eurowizja 2022: Ukraina zwycięzcą 66. edycji konkursu! Zespół Kalush Orchestra nie dał szans swoim konkurentom, podczas muzycznej rywalizacji w Turynie. Choć warto dodać, że od samego początku byli najmocniejszymi faworytami ekspertów. Oczywiście Kalush Orchestra wzbudzał dużą sympatię wszystkich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji i działo się tak, nie tylko ze względu na trudną sytuację, jaka panuje w ich rodzimym kraju. Powodem była przede wszystkim mocna, melodyjna piosenka. Gdy ktoś kiedyś powiedział, że nie powinno się łączyć folku z hip-hopem, tak artyści postanowili pójść na pohybel i stworzyć propozycję godną uwagi. 

Kalush Orchestra - skład, piosenka, Stefania, kontrowersje. Kto reprezentuje Ukrainę?

EUROWIZJA - vlog nr 4

Eurowizja 2022 - UKRAINA: PUNKTY

Ukraina wygrała Eurowizję 2022 z olbrzymią przewagą. Zespół otrzymał 439 punktów od widzów, a także 192 punkty od jurorów. W sumie wygrali mając na koncie 639 punktów. Wyprzedzili drugą w zestawieniu Wielką Brytanię. Kalush Orchestra miał nad Samem Ryderem 173 punkty przewagi. Oto klasyfikacja TOP 5:

  1. Ukraina - 639 punktów
  2. Wielka Brytania - 466 punktów
  3. Hiszpania - 459 punktów
  4. Szwecja - 438 punktów
  5. Serbia - 312 punktów

Eurowizja 2022 - na którym miejscu Polska? Ile punktów dostał Ochman?

Kalush Orchestra - kim są?

Kto reprezentuje Ukrainę? Kalush, którego nazwa inspirowana jest małym przemysłowym rodzinnym miastem frontmana i lidera zespołu Oleha Psiuka, znanego również jako The Psiuchyi Son (Kałusz w obwodzie iwanofrankiwskim), powstał w 2019 roku, kiedy Ihor Didenczuk i MC CarpetMan (KylymMen) odpowiedzieli na jego post na Facebooku, za pośrednictwem którego szukał członków zespołu. Tak narodziła się grupa tworząca wyjątkową mieszankę rapu z motywami folkowymi i ukraińskim autentyzmem – lub jak artyści lubią to nazywać: folk and groove. Teraz KALUSH przekształca się w KALUSH Orchestra, bo dołączyli do nich multiinstrumentaliści Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk. Ich pierwszy singiel Shtomber Womber został wydany w grudniu 2021 roku.

Eurowizja 2022 - UKRAINA: występ

Zespół Kalush Orchestra dosłownie rozniósł scenę i wywołał jednocześnie duże emocje. Grupa będąca głosem ukraińskiego narodu wykonała piosenkę Stefania, składającą się z mieszanki rapowych zwrotek, ludowego chóru i urzekających hip-hopowych bitów. Co ważne utwór ten jest dedykowany każdej z matek członków Kalush. Dla ostatecznego wyniku najważniejsze jest jednak to, jak wyglądał występ Ukrainy na Eurowizji 2022. Zacznijmy od strojów. Członkowie ubrani byli w tradycyjne ukraińskie kreacje. Mieli na sobie huculskie kamizelki keptar, różowy bucket hat uszyty w typowym ukraińskim stylu i stroje huculskich molfarów, czyli magików, szamanów i uzdrowicieli wśród Hucułów Zachodniej Ukrainy.

Eurowizja 2022 - WYNIKI i TABELA 14 maja. Które miejsce ma Polska? Ile punktów ma Ochman?

Sonda
Czy zasłużenie Kalush Orchestra wygrał Eurowizję?