Eurowizja 2023 - data i miasto ogłoszone! Kiedy i gdzie odbędzie się 67. konkurs?

2022-10-09 11:27
Eurowizja 2021
Autor: EBU / THOMAS HANSES

Eurowizja 2023 ma już miasto gospodarza! Od kilku miesięcy było już wiadomo, że Ukraina nie zorganizuje konkursu pomimo wygranej w 2022 roku. Prawa do realizacji wydarzenia dostała Wielka Brytania. Od tygodni czekaliśmy na informację o mieście, które będzie gościło imprezę. Wreszcie poznaliśmy decyzję Europejskiej Unii Nadawców!

Eurowizja 2023 będzie wyjątkowym konkursem. Po wygranej Ukrainy w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji wiele osób zastanawiało się, czy kraj da radę zorganizować kolejną edycję. Od początku spekulowano, że wojna z Rosją może stanąć na przeszkodzie. Już w czerwcu Europejska Unia Nadawców poinformowała, że zorganizowanie konkursu przez Ukrainę jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Jakiś czas później dowiedzieliśmy się, że Eurowizję 2023 gościć będzie Wielka Brytania, która w poprzednim roku zajęła 2. miejsce. O prawo do organizacji walczyły miasta Glasgow, Liverpool, Birmingham, Leeds, Manchester, Newcastle i Sheffield. Wieczorem 7 października telewizja BBC oficjalnie poinformowała, w jakim mieście zorganizuje konkurs.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2023 - zasady preselekcji. Kiedy i jak wybiorą reprezentanta Polski?

EUROWIZJA - vlog nr 4

Eurowizja 2023 - znamy miasto gospodarza!

BBC i EBU podały informację o gospodarzu Eurowizji 2023. Wiemy już, że przyszłoroczna edycja największego konkursu muzycznego na świecie zostanie zorganizowana w Liverpoolu. Imprezę gościć będzie hala widowiskowo-sportowa Liverpool Arena.

Sonda
Będziesz oglądać Eurowizję 2023?

Eurowizja 2023 - kiedy? Data konkursu

Kiedy odbędzie się 67. Konkurs Piosenki Eurowizji? Organizatorzy poinformowali, że Eurowizja 2023 odbędzie się w maju. Półfinały odbędą się 9 i 11 maja, z kolei finał 13 maja. Pierwszy zwiastun wydarzenia można zobaczyć niżej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze