Eurowizja 2023 - zasady preselekcji. Kiedy i jak wybiorą reprezentanta Polski?

2022-09-20 9:37
Eurowizja 2022 - scena
Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv

Eurowizja 2023 dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz wiemy, kiedy poznamy polskiego reprezentanta. Telewizja Polska ogłosiła już datę przyszłorocznych preselekcji. Znamy także regulamin konkursu. Kiedy odbędzie się koncert? Jakie są zasady? Oto najważniejsze informacje o Krajowych Eliminacjach.

Eurowizja 2023 odbędzie się w maju w Wielkiej Brytanii. Do konkursu jeszcze dużo czasu, ale niektóre kraje już teraz informują, kiedy i jak wybiorą reprezentantów. Mamy już informacje o preselekcjach w Hiszpanii, Danii, Włoszech, Szwecji, Ukrainie i Albanii. Teraz do tego grona dołączyła Polska. W poniedziałek, 19 września 2022 Telewizja Polska opublikowała regulamin Krajowych Eliminacji. Wiemy już, jakie wymagania muszą spełniać kandydaci oraz kiedy poznamy zwycięzcę. Oto najważniejsze informacje na temat polskich preselekcji do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.

ZOBACZ TAKŻE: Daria na Eurowizji 2023? Piosenkarka planuje rewanż za preselekcje z Ochmanem

Sara James - tak wyglądała jej droga do finału America's Got Talent

Eurowizja 2023 - polskie preselekcje. DATA

Wiemy już, kiedy odbędą się polskie preselekcje do Eurowizji 2023. Finał zostanie zorganizowany 26 lutego. Po raz pierwszy od 2010 roku Krajowe Eliminacje odbędą się nie w sobotę, a w niedzielę. Zgłoszenia można wysyłać do 15 stycznia. Listę finalistów poznamy tydzień później.

Eurowizja 2023 - polskie preselekcje. ZASADY

Z regulaminu wynika, że zgłoszone mogą być jedynie piosenki opublikowane od 1 września 2022. Nie mogą być dłuższe niż 3 minuty i mogą być napisane w każdym języku. Udział mogą brać zarówno soliści, duety i zespoły, jednak na scenie nie może być więcej niż 6 osób. Organizatorzy zaznaczają też, że utwór nie może dyskryminować żadnej grupy społecznej. Zachęcają też, aby wykonawcy uczestniczyli także w procesie pisania i komponowania piosenki. Zwycięzca zostanie wybrany przez widzów oraz Komisję Konkursową, jednak w przypadku remisu, o wyniku zdecydują jurorzy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze