Eurowizja 2021

i

Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 tylko dla bogatych? Fani oburzeni cenami biletów

2022-04-05 11:38

Eurowizja 2022 już za kilka tygodni. To jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie, które z pewnością na żywo chciałoby zobaczyć wiele osób. Organizatorzy rozpoczęli już sprzedaż biletów. Okazuje się jednak, że ceny są wysokie. Nie spodobało się to niektórym fanom Eurowizji, którzy zarzucają, że to impreza tylko dla bogatych.

Eurowizja 2022 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych tego roku. Już 10 maja odbędzie się pierwszy półfinał. Tegoroczna impreza odbędzie się w Turynie we Włoszech. To konsekwencja wygranej włoskiego zespołu Maneskin na konkursie w Rotterdamie w 2021 roku. Wiele osób zastanawia się, kto zostanie nowym zwycięzcą. Za faworytów uważa się reprezentantów Ukrainy, Włoch, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Niektórzy widzą też potencjał na wygraną w artystach z Hiszpanii i Polski! Najwięksi fani Eurowizji marzą, aby zobaczyć widowisko na żywo i długo wyczekiwali na rozpoczęcie sprzedaży biletów. Wejściówki można już kupić, ale ceny dla niektórych okazały się za wysokie.

Eurowizja 2022 - BILETY. Jaka cena i gdzie kupić?

Krystian Ochman oddał hołd walczącym w Ukrainie. Zadedykował im River

Eurowizja 2022 - ceny biletów

Ceny biletów na Eurowizję 2022 są już znane. Okazuje się, że za miejsce pod scenę na koncercie finałowym można zapłacić aż 350 euro, co w przeliczeniu na polską walutę oznacza aż 1620 złotych. Najtańszy bilet na finał kosztuje 100 euro (prawie 450 zł), ale jest to miejsce... bez widoku na scenę! Z kolei miejsca z ograniczoną widocznością kosztują 150 euro (prawie 700 zł). Dostępne są również wejściówki za około 50 euro, jednak dotyczą one wstępu na próby, a nie na właściwe koncerty. Pełny cennik można znaleźć TUTAJ.

Sonda
Jaki kraj wygra Eurowizję 2022?

Eurowizja 2022 - reakcje na ceny biletów

Na Twitterze pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat cen biletów na Eurowizję. Niektórzy uważają, że konkurs stał się imprezą dla bogatych. "Bilety są coraz droższe z roku na rok. W pewnym momencie będziecie mieli połowę miejsc pustych", "ceny są astronomicznie wysokie", "w którym momencie Eurowizja stała się imprezą dla elit?" - to tylko niektóre z komentarzy, które można znaleźć pod postem na oficjalnym profilu Eurowizji.