Eurowizja 2019: Holandia - Duncan Laurence faworytem konkursu! Co mówią eksperci?

2019-05-18 22:01 A.D.
Eurowizja - Holandia
Autor: YouTube/ Rares Alex

24–letni debiutant, Duncan Laurence będzie reprezentować Holandię podczas konkursu piosenki Eurowizji w 2019 roku. Młody wokalista wykona utwór Arcade. Zdaniem specjalistów to właśnie Duncan ma szansę zwyciężyć! Holandia od wielu lat zachwyca swoimi występami. Czy tym razem przygotowała tak wyjątkową petardę? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Duncan Laurence dopiero rozpoczyna swoją muzyczną karierę. To holenderski nadawca AVROTROS, zadecydował, że w tym roku młody artysta reprezentować będzie swój kraj na Eurowizji 2019. Stawianie na nowicjuszy często okazuje się strzałem w dziesiątkę, dlatego Holandia szybko znalazła się w krajach, które mają największe szanse na zwycięstwo zdaniem ekspertów. Podobnie postąpiła Polska podczas Eurowizji Junior 2018. Wtedy to Roksana Węgiel wygrała konkurs.

Duncan Laurence - kim jest? 

Duncan Laurence ma 24 lata i występował między innymi w programie The Voice. Mimo, że dopiero debiutuje na rynku muzycznym, nie może narzekać na popularność w Holandii. Artystę zobaczyliśmy podczas drugiego półfinału w czwartek 16 maja. 

Duncan Laurence - piosenka na Eurowizję 2019

Autorska propozycja piosenki na Eurowizję zdaniem ekspertów jest na wyjątkowo wysokim, międzynarodowym poziomie. Piosenka ma szanse stać się prawdziwym hitem po konkursie w Izraelu. Czy widzom spodoba się jednak tak samo? Warto pamiętać, że to oni przyznają największą liczbę punktów. Utworu możecie posłuchać poniżej. 

Duncan Laurence w finale Eurowizji 2019

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, reprezentant Holandii wszedł do dziesiątki startującej 18 maja. Awans zapewniły mu głosy zdobyte podczas półfinału 16 maja.

Najnowsze