Tulia - teledysk bez sceny z krzyżem. Wiemy, dlaczego została usunięta

2019-03-13 13:19 k.w.
Tulia
Autor: wbf

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że na Eurowizji 2019, reprezentować nas będzie Tulia. Zespół zaprezentował już utwór, z którym pojedzie do Izraela. Będzie to piosenka Pali się, do której powstało kilka wersów w języku angielskim. W związku z anglojęzyczną wersją, udostępniono również lekko zmieniony klip do numeru. Zauważono, że zniknął z niego krzyż, widoczny podczas jednej ze scen. Wiemy już, dlaczego go usunięto.

Tulia - dlaczego usunięto z teledysku scenę z krzyżem? Jest już komentarz! Ostatnio pojawiły się informacje, że z klipu Tulii do Pali się (Fire of Love) usunięto krzyż. Od razu zaczęło to interpretować jako przejaw cenzury wobec polskiego reprezentanta. Jakie były powody pominięcia sceny? Przedstawicielka wytwórni skomentowała sprawę. 

Przeczytaj także: Eurowizja 2019 - znamy wszystkie piosenki! Posłuchaj, z kim powalczy Tulia [GALERIA]

Zobacz: Tulia - piosenka na Eurowizję 2019 rozgrzeje Europę?! [TYTUŁ, AUDIO, TELEDYSK]

Dlaczego z teledysku do Pali się usunięto scenę?

Tulia będzie reprezentować Polskę podczas 64. konkursu Piosenki Eurowizji. Do Izraela pojedzie z utworem Pali się (Fire of Love), do którego powstała anglojęzyczna wersja. Grupa udostępniła również lekko zmieniony teledysk. Usunięto z niego scenę z krzyżem. Jak tłumaczy przedstawicielka wytwórni w rozmowie z Plejadą:

Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów.

Rzeczywiście w regulaminie Eurowizji jest zapis, który mówi o tym, że konkurs nie jest wydarzeniem politycznym. Dlaczego też ani samo wydarzenie, ani piosenki na nim zaprezentowane, nie mogą mieć politycznego, zinstrumentalizowanego i religijnego wydźwięku.

Najnowsze