Egzamin ósmoklasisty 2021

i

Autor: WALDEMAR WYLEGALSKI/Polska Press/East News

Egzamin ósmoklasisty 2021 - o której godzinie egzamin z języka polskiego?

2021-05-25 8:15

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Na młodzież czeka aż trzydniowy maraton z testami, podczas którego będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę. Najpierw czeka na nich język polski, matematyka, a następnie język obcy nowożytny. O której godzinie zaczynają się egzaminy w pierwszy dzień? Kiedy uczniowie napiszą język polski?

Egzamin ósmoklasisty 2021 - o której godzinie egzamin z języka polskiego? Kiedy młodzież otworzy swoje arkusze? O której godzinie będzie można wejść na salę egzaminacyjną? Takie pytania rodzą się z pewnością w głowie niejednego ucznia, który w tym roku przystępuje do obowiązkowych testów. Egzaminy ósmych klas to stresujący moment dla młodzieży. Muszą zmierzyć się nie tylko z arkuszami i wieloma zadaniami, ale także zdobyć punkty, które mogą przydać się podczas rekrutacji do szkoły średniej. Przypomnijmy, że testy ósmoklasistów, zastępują dawne egzaminy gimnazjalne, a w tym roku uczniowie napiszą je 25, 26 i 27 maja. Tradycyjnie swój maraton będą rozpoczynać językiem polskim, który według wielu osób jest zdecydowanie najłatwiejszy.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Egzamin ósmoklasisty 2021- język polski [GODZINA]

O której godzinie jest egzamin ósmoklasisty z języka polskiego? We wtorek 25 maja, uczniowie otworzą swoje arkusze o godzinie 9:00 rano. Mają łącznie 120 minut na zrobienie zadań, czyli równe dwie godziny zegarowe. Czas pisania testów różni się w zależności od przedmiotu. Przypomnijmy, że na rozwiązanie arkusza z matematyki, ósmoklasiści mają 100 minut, zaś z języka obcego nowożytnego 90 minut.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2021 - przecieki z języka polskiego. Co może być na egzaminie?

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...