matura, egzamin

i

Autor: pixabay.com

Egzamin ósmoklasisty 2021 - przecieki z języka polskiego. Co może być na egzaminie?

2021-05-24 8:24

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek 25 maja, uczniowie ze szkół ponadpodstawowych rozpoczynać będą swój maraton. Czekają na nich testy z języka polskiego, matematyki, ale także z języka obcego nowożytnego. Co może pojawić się pierwszego dnia, czyli na języku polskim? Czy są znane pewniaczki i przecieki?

Spis treści

 1. Egzamin ósmoklasisty 2021 - język polski [PEWNIAKI]
 2. Egzamin ósmoklasisty 2021 - język polski [PRZECIEKI]

Egzamin ósmoklasisty 2021 - przecieki z języka polskiego. Co może być na egzaminie? Gdzie szukać przecieków i pewniaczków? Takie pytania rodzą się w głowie niejednego ucznia, który niebawem rozpocznie maraton z testami. Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. W tym roku rozpoczynają się one we wtorek 25 maja i potrwają do czwartku 27 maja. Egzaminy są obowiązkowe, dlatego każdy uczeń VIII klasy szkoły ponadpodstawowej napisze je z języka polskiego, królowej nauk - matematyki, a także z języka obcego nowożytnego. To nie tylko sprawdzenie wiedzy, którą młodzież zdobyła na przestrzeni lat, ale także przepustka do wymarzonej szkoły wyższej. Punkty zdobyte na testach, a także oceny ze świadectwa i inne osiągnięcia, mogą pomóc młodzieży w rekrutacji do liceum i technikum.

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami. Co może pojawić się pierwszego dnia, czyli podczas języka polskiego? Jakie zadania mogą znaleźć się w arkuszach testowych? Będzie trudny poziom, czy raczej łatwy?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Egzamin ósmoklasisty 2021 - język polski [PEWNIAKI]

Co może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego? Tegoroczni uczniowie, którzy podchodzą w tym roku do testów z pewnością przeczesują internet, aby poznać pewniaczki i ułatwić sobie egzamin. Przed sprawdzianem z polskiego warto powtórzyć sobie:

 • obowiązkowe lektury - ich treść, problem, bohaterów, ważne wątki
 • rodzaje i gatunki literackie

 • mowa zależna i niezależna
 • związki frazeologiczne

 • części mowy i zdania
 • style wypowiedzi

 • cechy wypowiedzi pisemnych - opowiadanie i rozprawka
 • zasady interpunkcji

 • jak poprawnie napisać krótką wypowiedź - zaproszenie, ogłoszenie

 • jak poprawnie analizować tekst liryczny, epicki lub dramat

 • równoważnik zdania, zdanie pojedyncze, złożone współrzędnie i podrzędnie, imiesłowowy równoważnik zdania
 • słowotwórstwo, czyli wyraz pochodny, podstawowy, formanty, podstawa słowotwórcza, wyrazy złożone

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...

Egzamin ósmoklasisty 2021 - język polski [PRZECIEKI]

Stres u uczniów z ósmych klas niekiedy sięga zenitu, ale egzaminy wcale nie są takie straszne! Wystarczy dobra powtórka, skupienie, solidne wyspanie się, kilka głębokich oddechów przed otwarciem arkusza i wszystko będzie dobrze. Gdzie znaleźć przecieki na egzamin ósmoklasisty? To jakie zadania będą na testach jest oczywiście tajemnicą. Młodzież pozna je dopiero wtedy, gdy wybije godzina 9:00 i nauczyciele pozwolą otworzyć już arkusze. Uważajcie, by wcześniej nie wchodzić w podejrzane linki z przeciekami, ponieważ może grozić to zarażeniem waszego sprzętu wirusem lub nawet zabraniem pieniędzy z konta bankowego. W internecie jest pełno niebezpieczeństw, a oszuści tylko czekają na taką okazję!