Avicii - piosenka SOS zdradza tajemnice śmierci DJ-a? O czym jest utwór?

2019-04-20 19:08
Avicii - piosenka S.O.S zdradza tajemnice śmierci DJ-a? O czym jest utwór?
Autor: AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK /EAST NEWS Avicii - piosenka S.O.S zdradza tajemnice śmierci DJ-a? O czym jest utwór?

SOS, to pierwszy z szesnastu pośmiertnych utworów Aviciiego. Czy to utwór, za sprawą którego poznamy tajemnice śmierci szwedzkiego producenta? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl! Tim Bergling pracował nad melodią utworu przed swoją śmiercią. Gościnnie w nagraniu pojawia się Aloe Blacc!

Avicii - pośmiertna piosenka SOS premierowo na antenie Radia ESKA wybrzmiała 10 kwietnia punktualnie o godzinie 21:00. Wokół śmierci szwedzkiego producenta wciąż jest sporo tajemnic. Wiemy tylko tyle, że jeden z czołowych producentów klubowej sceny, targnął się na swoje życie przebywając w Omanie. Nie znamy dokładnych okoliczności, a ostatnie zdjęcia nie wskazywały, że dojdzie do tragedii. Czy za sprawą singla, który wytwórnia oraz rodzina wybrała jako singiel zapowiadający pośmiertny album Tim, poznamy tajemnicę śmierci? 

ZobaczRocznica śmierci Aviciiego - rodzina uczci ten dzień w wyjątkowy sposób

Avicii - tajemnicza śmierć

Cały świat już od roku nie może otrząsnąć się po tej tragicznej informacji. Mimo że dla zdecydowanej większości fanów śmierć DJ-a była wielkim szokiem, sam Tim Bergling zdawał sobie sprawę, jak poważny jest jego stan i można wręcz powiedzieć, że przewidział swoją śmierć. 'Mówiłem swoim managerom, że nie będę już w stanie grać. Wiele razy mówiłem im, że umrę.' - tak opisywał swój stan zdrowia przed kamerą w filmie Avicii: True Stories. W dokumencie mówił o atakach paniki i uzależnieniach, które po części przyczyniły się do jego kłopotów zdrowotnych. Przypomnijmy, że Tim Bergling chorował na ostre zapalenie trzustki, a w 2014 roku przeszedł operację usunięcia woreczka żółciowego i wyrostka.

Zmarł 20 kwietnia 2018 roku, a smutna wiadomość pojawiła się wieczorową porą. 

Avicii - piosenka S.O.S

Rodzina Aviciiego ogłosiła wydanie pośmiertnego albumu tuż przed latem 2019 roku. Dochód ze sprzedaży materiału pomoże nowo-otwartej Fundacji Tima Berglinga, zajmującej się zwalczaniem chorób psychicznych wśród młodych osób. Premiera krążka zaplanowana jest na 6 czerwca, a wcześniej publikowane będą single promujące wydawnictwo pt. Tim. Pierwszy utwór, to kawałek zatytułowany symbolicznie, SOS Już pierwsze internetowe przecieki wskazywały, że będzie to singiel, w którym Aloe Blacc opowiada historię Aviciiego. Tak faktycznie jest. W refrenie padają słowa: Pomóż mi, wysyłam S.O.S. Pomóż mi uzdrowić moją psychikę.

Odpalcie RADIO ESKA!

Mam wrażenie, że pisząc SOS, Avicii wyprzedził swoją epokę. Tekst dotyczy oczywiście walki z różnymi demonami. Myślę, że to niezmiernie istotny temat, o którym należy głośno mówić. Zwłaszcza, że wszystko, co przekazywał Tim, trafia głęboko do serc ludzi. Za sprawą tego singla mamy szansę dać ludziom możliwość głośnego zawołania o pomoc

- przyznał Aloe Blacc. W osobistych notatkach Avicii'ego producenci odnaleźli informację, że do współpracy nad S.O.S muzyk zamierzał zaprosić właśnie Aloe Blacca, z którym nagrał wcześniej wielki hit Wake Me Up. Nadler i Fogelmark natychmiast odezwali się do wokalisty.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze