Avicii - remiksy producenta lepsze od oryginalnych utworów [TOP 7]

2018-04-24 13:18
Avicii - remiksy producenta lepsze od oryginalnych utworów [TOP 7]
Autor: fot. YouTube.com/madonna screen z filmu na youtube Girl Gone Wild - UMF Mix (Live From Ultra Music Festival)

Avicii bardzo chętnie remiksował utwory znanych gwiazd. Dzięki niemu hit m.in. Madonny, Davida Guetty, a przede wszystkim Armina van Buurena - stał się bardzo popularny! 

Avicii był jednym z najbardziej pożądanych DJ-ów i producentów na świecie. Największe gwiazdy czekały po kilka miesięcy, by w końcu spotkać się z nim w studio nagraniowym i stworzyć coś niezwykłego. Każdy wiedział, że współpraca ze szwedzkim producentem, zawsze kończy się ogromnym sukcesem. Doskonale pamiętamy jego współpracę z Arminem van Buurenem, Davidem Guettą, Ritą Orą czy Aloe Blacc'iem. Wiele gwiazd wykorzystywało również sample z kawałków Tima Berglinga. Zrobił tak chociażby Flo Rida, wykorzystując melodię hitu Levels w kawałku pt. Good Feeling.

Największe hity Avicii'ego w jednym miejscu! POSŁUCHAJ!

Avicii - piosenki, które stworzył, a nie mieliście o tym pojęcia!

Autor: brak danych

  Avicii - piosenki podbijały cały rynek muzyczny. Hity takie jak: Wake Me Up, Levels czy Addicted To You sprawiły, że z pomocy szwedzkiego producenta korzystało wielu znakomitych artystów. Zapewne ich słuchacie, ale nie wiecie, że powstały one w studio nagraniowym g

Avicii - remiksy 

Na dobrą sprawę Avicii zyskał międzynarodową renomę po wydaniu albumu True w 2013 roku, z którego pochodzą takie hity, jak: Wake Me Up, Hey Brother, Addicted to You, You Make Me. Był na szczycie najważniejszych radiowych zestawień na świecie i koncertował po całym świecie - sprawiło to, że był na 'liście życzeń' wszystkich gwiazd. 

Artyści wydawali single, ale te niestety nie radziły sobie zbyt dobrze na rynku muzycznym. Co się w takiej sytuacji robi? Dzwoni do wytwórni, która daje pracę DJ-owi, prosząc go o zremiksowanie danego utworu. Avicii w swojej karierze kilkakrotnie sprawił, że najmniej znana piosenka, stawała się wielkim hitem. Przykłady takich produkcji podrzucamy w tym miejscu:

  • Armin van Buuren, czyli legenda muzyki elektronicznej, stworzył utwór pt. Drowning. Korzyści i sławę zyskał dopiero po wersji autorstwa Tima Berglinga!

 

  • W oryginale, żadna większa rozgłośnia radiowa nie zdecydowała się zagrać singla szwedzkiej piosenkarki, znanej jako Robyn. Dopiero remiks jej rodaka, sprawił, że utwór dotarł na miejsce 2. w Szwecji, 3. w Belgii, 7. Norwegii, 11. Danii czy 54. na prestiżowym UK Charts. 

 

  • W piosence pt. Rapture, libijskiej piosenkarki Nadii Ali, jest potencjał - stwierdził Avicii, który postanowił stworzyć oficjalną, zremiksowaną wersję tego kawałka. Miał rację, bo dopiero, gdy dodał swoje charakterystyczne melodie - Rapture nabrało łatwo wpadającego do ucha brzmienia!

 

  • Avicii spotkał się z Davidem Guettą, by stworzyć jeden z najlepszych utworów w historii muzyki popowo-dance'owej. Efektem ich współpracy jest kawałek pt. Lovers On The Sun! Charakterystyczna gitara i melodia między zwrotkami - szwedzki producent miał znaczący wpływ na powstanie tego muzycznego dzieła!

 

  • Kolejną, która skorzystała z pomocy Tima Berglinga była... Madonna! Legendarna gwiazda szybko zaprzyjaźniła się ze szwedzkim producentem i poprosiła go o pomoc przy współtworzeniu swojej płyty pt. Rebel Heart. Pojawił się na niej wyprodukowany przez Berglinga singiel Devil Pray, który możemy określić country-dance - bardzo lubianym i charakterystycznym dla Aviciiego stylu. Na trzynastej płycie Madonny, znalazły się również inne produkcje Szweda: Wash All Over Me oraz HeartBreakCity.

  • Madonna pojawiła się również na Ultra Music Festival, czyli jednym z największych festiwali na świecie, zaraz po Tomorrowland. Wspólnie stanęła z Aviciim za deckami i rozgrzała publiczność hitem Girl Gone Wild, w wersji szwedzkiego producenta!

 

Najnowsze