Avicii - pośmiertne piosenki na płycie Tim. Co się pojawi? [LISTA, TYTUŁY]

2019-04-09 17:30 RW
Avicii - pośmiertne piosenki na płycie Tim. Co się pojawi? [LISTA, TYTUŁY]
Autor: Sean Erikson / Universal Music Polska Avicii - pośmiertne piosenki na płycie Tim. Co się pojawi? [LISTA, TYTUŁY]

Tim - to tytuł pośmiertnej płyty nieżyjącego już króla muzyki EDM, Aviciiego. Tak zdecydowała rodzina, o czym poinformowano za pośrednictwem 4-minutowego filmu. Jakie piosenki znajdą się na albumie? Jakich artystów usłyszymy gościnnie? Przekonajcie się sprawdzając garść informacji - na ESKA.pl

Avicii - pośmiertna płyta zatytułowana jest Tim. Piosenki, które pojawią się na krążku z pewnością wzruszą wszystkich fanów i przypomną piękne chwile związane z tym wyjątkowym artystą. Na albumie Tim znajdzie się łącznie 17 kompozycji, nad którymi szwedzki producent pracował przed śmiercią. Tragiczna śmierć wciąż pozostawia wiele pytań. Miłośnicy muzyki Tima Berglinga mają nadzieję, że nowe piosenki dostarczą wielu - nieznanych do tej pory odpowiedzi. 

Avicii odebrał sobie życie mając 28 lat. Smutna wiadomość o jego śmierci pojawiła się 20 kwietnia 2018 roku. 

Zobacz: Avicii - pośmiertnie wydana płyta artysty nosi tytuł 'Tim'. Kiedy premiera albumu?

Avicii - płyta Tim: piosenki

Pośmiertna płyta Aviciiego pojawi się na rynku muzycznym 6 czerwca. Wszystkie zyski ze sprzedaży krążka trafią do Fundacji Tima Berglinga, która została założona przez rodziców artysty. Krążek Tim zawiera utwory, nad którymi artysta pracował przed śmiercią. Za finalne brzmienie odpowiadają również bliscy współpracownicy nieżyjącej gwiazdy: Carl Falk, Salem Al Fakir, Vincent Pontare, Albin Nedler oraz Kristoffer Fogelmark. Pierwszy singiel nosi tytuł SOS, a wokalnie w kawałku pojawia się Aloe Blacc. Singiel premierowo usłyszycie 10 kwietnia 2019 na antenie Radia ESKA.

Płyta ma zawierać również piosenkę pt. Heaven, nagraną przez Aviciiego z Chrisem Martinem z Coldplay.

Avicii przed śmiercią był bardzo zapracowanym artystą. Gwiazda określana przez niektórych - królem muzyki EDM - przygotowywała materiał na trzeci, pełny studyjny krążek, co miał potwierdzić Neil Jacobson z Geffen Records. Szef amerykańskiej wytwórni należącej do Universal Music Group przyznał, że miała być to najlepsza muzyka szwedzkiego producenta od lat. Tim Bergling miał ciężko pracować w studio nagraniowym. Spędzał po 16 godzin dziennie przed ekranem monitora.

Najnowsze