Złote Maliny 2020 - kiedy nominacje i data wręczenia antynagród filmowych?

2019-12-18 14:16
Złota Malina
Autor: EAST NEWS

Nagrody dla najgorszych filmów i najgorszych aktorów przyznawane są w Stanach Zjednoczonych od 1981 roku. To wątpliwego rodzaju wyróżnienie zostało wymyślone przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona. W przypadku Oscarów nagrody te przyznaje Amerykańska Akademia Filmowa, natomiast o tym, kto dostanie Złotą Malinę, decyduje Golden Raspberry Award Foundation. Wiele wskazuje na to, że w tegorocznej edycji możemy liczyć na kilka dodatkowych kategorii podsumowujących mijającą dekadę.

Złote Maliny 2020 - kiedy nominacje i data wręczenia antynagród filmowych? Kto w tym roku najbardziej zasługuje na statuetkę? Złote Maliny przyznawane są zawsze na 24 godziny przed ceremonią wręczenia Oscarów. Dlatego w 2010 roku doszło do nietypowej sytuacji - Sandra Bullock odebrała Złotą Malinę dokładnie dzień przed otrzymaniem Oscara.

Złote Maliny 2020 - kiedy nominacje i data wręczenia?

Gala wręczenia tegorocznych Oscarów odbędzie się w niedzielę 9 lutego, dlatego Złote Maliny 2020 zostaną wręczone w sobotę 8 lutego. Nominacje natomiast zostaną ogłoszone 10 stycznia. W tym roku Złote Maliny zostaną przyznane po raz 39.

Złote Maliny 2020 - przewidywania i faworyci

W serwisie IMDb można znaleźć zestawienie filmów, które w tym roku mają największe szanse na statuetkę Złotej Maliny. Na liście pojawiły się takie tytuły jak: Sharon Tate, X-Men: Mroczna Phoenix, Przynęta, Oszustki, Hellboy czy Natręt. Do tej pory w historii Złotych Malin rekordzistą jest film Jack i Jill, który zdobył łącznie 10 statuetek. Rok temu nagroda dla najgorszego filmu powędrowała do produkcji Holmes i Watson.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE