Oscary 2020 - nominacje. Kiedy i gdzie oglądać ogłoszenia Akademii?

2019-12-16 11:29
Oscary
Autor: AFP/EAST NEWS

Sezon oscarowy rozpoczął się już na dobre! Przez całą jesień i zimę fani kina będą mogli z wypiekami na twarzy śledzić kolejne przewidywania, zapowiedzi i nominacje, aż do wieczoru, na który czekają wszyscy - ceremonii wręczenia Oscarów. W ostatnich latach Polska może poszczycić się sporymi sukcesami, jeśli chodzi o Oscary, a wszystko to za sprawą Pawła Pawlikowskiego, autora nagrodzonej Idy oraz nominowanej Zimnej wojny.

Oscary 2020 - nominacje. Kiedy i gdzie oglądać ogłoszenia? W tym roku polskim kandydatem do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego jest obraz Jana Komasy Boże Ciało, który do polskich kin trafił 11 października. Produkcja ta otrzymała m.in. 10 nagród na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. Czy w kolejce czeka Oscar?

Oscary 2020 - nominacje. Kiedy i gdzie oglądać ogłoszenia?

Konkurencja jest bardzo duża. Polski kandydat konkuruje w tym roku z 92 filmami z innych państw, a na nominacje mogą natomiast liczyć jedynie cztery filmy. To, czy znalazła się wśród nich produkcja Jana Komasy, zostanie ogłoszone 13 stycznia 2020 roku. Wtedy poznamy pełną listę nominacji do Oscarów 2020.

Od kilku lat transmisja z ogłoszenia nominacji dostępna jest na żywo na oficjalnym kanale Oscarów na YouTubie - 2020 rok z pewnością nie będzie wyjątkiem. W tym roku gala wręczenia Oscarów odbędzie się nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Zwykle planowana była ona na koniec lutego, czasem nawet początek marca. Tym razem odbędzie się ona w niedzielę 9 lutego 2020.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE