Tureckie hity

"Zakazany owoc" koniec. Wyjaśniamy, co dalej z turecką telenowelą w Polsce

"Zakazany owoc" wkrótce dobiegnie końca? To pytanie nurtuje fanów tureckich telenowel w Polsce, a my postanowiliśmy to sprawdzić. Który sezon emitowany jest obecnie na antenie TVP? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje. Czy koniec tureckiego serialu pt. "Zakazany owoc" zbliża się wielkimi krokami? Oto, jaka jest prawda.

Spis treści

 1. "Zakazany owoc" – o czym jest serial?
 2. Obsada serialu "Zakazany owoc"
 3. Tak się kończy 3. sezon "Zakazanego owocu"
 4. "Zakazany owoc" - kiedy zaczyna się 4. sezon?
 5. Kiedy kończy się serial "Zakazany owoc"?

"Zakazany owoc" – o czym jest serial?

"Zakazany owoc" (oryginalny tytuł: "Yasak Elma") to turecki serial telewizyjny, który został wyprodukowany przez firmę Medyapım i wyemitowany po raz pierwszy w Turcji w 2018 roku. Głównym wątkiem serialu jest walka o władzę i pieniądze. Serial zdobył dużą popularność na całym świecie, również w Polsce - TVP2 turecką telenowelę "Zakazany owoc" emituje od 2022 roku.

Początkowo serial "Zakazany owoc" koncentrował się na losach dwóch sióstr: Zeynep i Yıldız, które pochodzą z biednej rodziny.

Zeynep (Sevda Erginci) jest ambitną i pracowitą dziewczyną, podczas gdy Yıldız (Eda Ece) wykorzystuje swoje wdzięki i manipuluje ludźmi, aby zdobyć bogactwo. W 2. sezonie „Zakazanego owocu” wątek uroczej Zeynep został zakończony – siostra Yildiz wyjechała z mężem, Alihanem Tasdemirem (w tej roli Onur Tuna) do Stanów Zjednoczonych. Twórcy serialu skupili się na losach Yildiz i Ender (Şevval Sam) – ich dążenie do bycia w centrum uwagi, zdobycia wpływów i bogactwa, przynosi wiele dramatycznych i emocjonujących zdarzeń.

POLECAMY: Tak się kończy serial "Złoty chłopak". Dramatyczny finał! Ujawniamy szczegóły

Obsada serialu "Zakazany owoc"

Gwiazdami tureckiej telenoweli "Zakazany owoc" są dziś Eda Ece i Sevval Sam. Oprócz nich w serialu występują także:

 • Talat Bulut jako Halit,
 • Barış Aytaç jako Caner,
 • Şafak Pekdemir jako Zehra,
 • Nesrin Cavadzade jako Sahika,
 • Gökhan Alkan jako Kerim,
 • Barış Kılıç jako Kaya,
 • İlber Uygar Kaboğlu jako Erim,
 • Buçe Buse Kahraman jako Lila,
 • Doğaç Yıldız jako Yigit,
 • Melisa Doğu jako Asuman.

Za nami już ponad 200 odcinków "Yasak Elma" w polskiej telewizji. Który sezon pokazuje teraz TVP? Wyjaśniamy, że 3. sezon serialu "Zakazany owoc" dobiegł już końca. Co wydarzyło się w ostatnich odcinkach?

Polecamy: Tak wygląda nowy mąż Zeynep z "Zakazanego owocu". To dla niego rzuciła Alihana!

Po biznesowym upadku Halita Arguna, w firmie pojawił się nowy dyrektor – to Kerim (w tej roli Gökhan Alkan), który wpadł w oko Yildiz. Nieustępliwa Sahika do końca 3. sezonu spiskowała, a w jednym z ostatnich odcinków zorganizowała zamach na życie Ender – jej plan nie powiódł się, bo ta dowiadując się, co ją czeka, wysiadła z samochodu, który chwilę później dachował. Zdemaskowana Sahika zaproponowała rywalce umowę:

Za milczenie oddam Ci udziały. Kaya jest dla mnie ważniejszy niż wszystko inne. Jeśli nic mu nie powiesz, weźmiesz 5% udziału w holdingu – proponuje Sahika.

Tymczasem Halit wciąż pracuje w swojej firmie, ale teraz jako asystent Sahiki. Brunetka nie wie jednak, że biznesmen pozbierał się po upadku i wyszedł z finansowego dołka.

Czytaj też: Kiedy 5. sezon serialu "Zakazany owoc" w TVP? Data premiery już znana!

Tak się kończy 3. sezon "Zakazanego owocu"

Telewizja Polska ostatni odcinek 3. sezonu "Zakazanego owocu" wyemitowała w czwartek, 25 maja. Odcinek ten w Polsce ma numer 224. Warto jednak zaznaczyć, że w Turcji finał 3. sezonu to 74. odcinek. Z czego to wynika?

TVP emituje odcinki przygotowane do międzynarodowej dystrybucji – zasada jest prosta: jeden turecki odcinek (trwający nawet 120 minut) to około trzy polskie odcinki.

Co wydarzyło się w finale 3. sezonu serialu "Zakazany owoc"?

Po rozmowie z ojcem Zehra zgadza się na leczenie. Na kolacji u Ender i Kai Yikdiz i Ender dokuczają Sahice. Kerim podrywa Yildiz. Halit zdradza Yildiz pewną tajemnicę. Gdy w odzyskanej willi nad morzem zjawia się Sahika, Halit ją wypędza – to opis dystrybutora.

Jedna z ostatnich scen 3. sezonu "Zakazanego owocu" rozgrywa się w domu Halita. Sahika chce kupić jego posiadłość i planuje remont. Tymczasem Yildiz łączy sił z byłym mężem i pomaga mu odzyskać willę.

Dziś odzyskałem ten dom. Opuść go – mówi Halit do Sahiki, która stoi jak wryta.

"Zakazany owoc" - kiedy zaczyna się 4. sezon?

Czwarty sezon "Zakazanego owocu" w Polsce rozpoczął się wraz z emisją 225. odcinka, w piątek, 26 maja 2023 r. W premierowym odcinku Halit z dziećmi wprowadza się do nowej rezydencji i proponuje Yildiz ponowne małżeństwo. Yigit łapie wirusa, a Ender oskarża Sahikę, że go otruła. Yildiz idzie na kolację z Bulentem, na której pojawia się Kerim.

Kiedy kończy się serial "Zakazany owoc"?

Serial „Yasak Elma” w Turcji dobiegł już końca. Produkcja o losach Yildiz doczekała się w sumie 6 sezonów, a finałowy odcinek został wyemitowany na antenie FOX w poniedziałek, 5 czerwca 2023 r. Emisja "Zakazanego owocu" w Polsce wciąż trwa i jak udało nam się ustalić, o jej przerwaniu nie ma na razie mowy. Czy TVP wyemituje wszystkie sezony "Zakazanego owocu"? Tego na razie nie wiadomo.

W galerii publikujemy kadry z finału 3. sezonu "Zakazanego owocu". Halit wrócił do gry!

Tureckie seriale, których nie było w Polsce