Wspaniali ludzie: Rafał Mikołajczyk gościem Węgłowskiego. Ze sparaliżowanego nastolatka stał się człowiekiem sukcesu!

2020-09-18 16:55 AW
Wspaniali ludzie
Autor: Materiały Prasowe

Z nastolatka obezwładnionego przez paraliż i rozpacz stał się wspaniałym człowiekiem sukcesu, który trzykrotnie zdobył Puchar Świata, ukończył studia, otworzył dwie fundacje, założył rodzinę i trenuje po kilka godzin dziennie. W najbliższą sobotę, 19 września, o godz. 21 w programie „Wspaniali ludzie” na antenie Czwórki gościem Mariusza Węgłowskiego będzie Rafał Mikołajczyk – były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski.

Rafał miał zaledwie 14 lat, kiedy zaczepiony przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Noc kiedy wkrótce po wypadku po raz pierwszy został sam w szpitalu ze sparaliżowanymi rękami i nogami wspomina jako najgorszą w swoim życiu, choć później jeszcze wiele razy czuł się strasznie samotny i nie mógł powstrzymać łez. Zanim zdobył wykształcenie, sportowe sukcesy na światowym poziomie i dziewczynę, z którą ma teraz córeczkę, przeżył moment, kiedy sięgnął dna rozpaczy i chciał odebrać sobie życie.

Wspaniali ludzie - Rafał Mikołajczyk gościem programu

Jak przezwyciężył załamanie? Dzięki czemu nie poddał się podczas długiej i mozolnej rehabilitacji? Dlaczego kierowcy potrafią zwyzywać czy kopnąć na drodze osoby na takich rowerach jak jego? Co daje mu siłę? Co powie swojej córce w nagraniu do kapsuły czasu, która ma pozostać zamknięta do dnia, gdy dziewczyna będzie pełnoletnia? To nie wszystkie pytania, na jakie odpowie najbliższy odcinek „Wspaniałych ludzi”, który zobaczymy w sobotę o godz. 21.

W drugiej części programu dowiemy się, czy da się budować z papieru domy, osiedla a nawet całe miasta? Czy to możliwe, że samurajskie zbroje wykonane były z papieru? Co można robić we wnętrzu obrotowego papierowego mebla o nazwie „work and roll”? W jakim kraju służbowym obowiązkiem architektów są wspólne wyjścia do baru?O tym wszystkim i o swojej pasji zawodowej opowie Mariuszowi Węgłowskiemu Jerzy Łątka, architekt, projektant i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, wielokrotnie nagradzany za projekty domów i mebli wykonanych z papieru.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE