Wspaniali ludzie w TV4. O czym jest program Mariusza Węgłowskiego i kiedy oglądać?

2020-09-02 15:56 AW
Mariusz Węgłowski
Autor: Materiały Prasowe

Sympatię milionów widzów zjednały mu główne role w takich serialach jak „Policjantki i Policjanci” czy nowy hit Czwórki „Święty” i udział w „Tańcu z Gwiazdami”. Teraz Mariusz Węgłowski poprowadzi także swój własny program telewizyjny „Wspaniali ludzie”, w którym spotka się z osobami, jakie – przezwyciężając własne słabości, ograniczenia i przeciwności losu – stały się inspiracją i wsparciem dla innych.

Wspaniali ludzie w TV4. O czym jest program Mariusza Węgłowskiego i kiedy oglądać? Starając się lepiej ich poznać, rozmawiając z nimi i towarzysząc im podczas ich ulubionych zajęć, Mariusz Węgłowski przybliży nam ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne. Spróbuje też znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.

Wspaniali ludzie w TV4. O czym jest program Mariusza Węgłowskiego i kiedy oglądać?

Marta Kornacka z wykształcenia jest aktorką, z zamiłowania – zawodniczką judo, a z zawodu – wychowawczynią w domu dziecka. Swoim podopiecznym stara się dać wsparcie, jakiego jej samej często brakowało w rozbitej rodzinie. Jak mówi, nie ma wiele, ale wie, jak trudno jest nie mieć nic i jak wiele znaczy rozmowa, zwykłe obcowanie, okazanie dzieciom, którym doskwiera brak oparcia w rodzicach czy odrzucenie przez rówieśników, że się je szanuje, kocha, wspiera i że widzi się w nich wartościowe osoby. „Świata się nie zmieni ale jak jednej osobie się pomoże to już jedną osobę się uratowało” - mówi Marta i przekonuje, że każdy z nas może zrobić coś wspaniałego dla innych. W tym odcinku poznamy też podopieczną Marty, Paulinę – wspaniałą młodą dziewczynę, której czasem trudno powstrzymać łzy, kiedy opowiada o tym co przeszła: odejściu ojca, kłopotach w szkole i w domu, dramatycznym rozstaniu zapłakanej matki i płaczących dzieci zabieranych do domu dziecka, dzieciństwie bez rodziny, drodze do usamodzielnienia się i próbie odbudowania kontaktów z ojcem.

Pierwszy odcinek „Wspaniałych ludzi” już w najbliższą sobotę, 5 września, o godz. 21. Poznamy w nim wzruszającą historię aktorki, dla której własne trudne dzieciństwo stało się motywacją, by pomagać innym i mistrzynię motosportu, która porzuciła pracę w korporacji, by realizować swoją pasję.

Czy jesteś prawdziwym fanem "Rolnik szuka żony"? Rozpoznaj uczestników programu

Pytanie 1 z 12
Kto to jest?
Zdjęcie
Anna Mrozowska: Gwiazda serialu „Ludzie i Bogowie” Musiałam ukrywać tatuaże
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE