“Wiedźmin”: sezon 3 już rozwścieczył fanów. “Nic dziwnego, że Cavill odszedł”

i

Autor: Netflix “Wiedźmin”: sezon 3 już rozwścieczył fanów. “Nic dziwnego, że Cavill odszedł”

Wiedźmin

“Wiedźmin”: sezon 3 już rozwścieczył fanów. “Nic dziwnego, że Cavill odszedł”

2023-05-27 12:58

“Wiedźmin” Netfliksa powraca z kolejnym sezonem, który wywołuje burzę za burzą jeszcze nad długo przed swoją premierą. Najpierw wieść o odejściu Henry’ego Cavill gruchnęła, niczym grom z jasnego nieba, a teraz pojawiły się doniesienia o wątku Jaskra, który… tak, zgadliście, nie spodobał się fanom Sapkowskiego. Co tym razem wymyśliła Lauren Hirsch?

Lauren Hirsch robi, co może, by przebić Dedeków od “Gry o tron”, w kategorii najbardziej znienawidzony serialowy twórca w dziejach. Showrunnerka “Wiedźmina” stała się wrogiem publicznym numer jeden jeszcze na długo przez odejściem Henry’ego Cavilla, głównie przez jej dość kontrowersyjne podejście do materiału źródłowego (ocierające się wręcz, jeśli wierzyć doniesieniom z planu, o absolutny brak szacunku). Teraz zaś dolała oliwy do ognia zapowiadając miłosny wątek w 3. sezonie.

“Wiedźmin” – Jaskier jest biseksualny. W 3. sezonie będzie miał romans z Radowidem

Choć Hirsch nie chciała zdradzać zbyt wiele i wyjaśniła tylko, że Jaskier zakocha się w postaci doskonale znanej fanom książek, internetowi szpiedzy nie śpią i już pojawiły się spoilerowe doniesienia. (Zazwyczaj dobrze poinformowany) Redanian Intelligence informuje, że wybrankiem serca Jaskra będzie nie kto inny, jak sam radański książę Radowid, który notabene będzie nie synem króla Vizimira II Sprawiedliwego, a jego młodszym bratem.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy “Boogeyman” będzie najstraszniejszy z dotychczasowych? Premiera horroru już wkrótce

Zmiana orientacji seksualnej Jaskra nie spodobała się wielu fanom. Twórczyni serialowego “Wiedźmina” zarzuca się nadmierną poprawność polityczną i ignorowanie materiału źródłowego – w książkach nasz ukochany Bard jest naczelnym miłośnikiem kobiet i klasycznym bawidamkiem. Niektórzy podejrzewają nawet, że Hirsch nigdy książek nie przeczytała, o czym ma świadczyć jej wypowiedź jakoby Radowid był tam niezwykle istotną i szeroko opisaną postacią (co nie mogłoby być dalsze od prawdy).

“Wiedźmin” – co zobaczymy w 3. sezonie i kiedy odbędzie się premiera?

Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę - lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

“Wiedźmin” ponownie zawita na naszych ekranach już 29 czerwca. Netflix zdecydował się jednak na rozbicie 3. sezonu na dwie części, zatem tego dnia w serwisie ukaże się tylko pierwsza pula odcinków. Druga zadebiutuje dopiero 27 lipca. Wówczas po raz ostatni ujrzymy Cavilla w roli Geralta.

Quiz o Wiedźminie. Jak dobrze znasz Geralta z Rivii?

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazało się debiutanckie opowiadanie „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego?

“Wiedźmin” – 5. sezon powstanie. Netflix wciąż wierzy w świat Geralta

Jeśli zakładaliście, że po odejściu Henry’ego serialowy “Wiedźmin” szybko zniknie z naszych ekranów, byliście w błędzie. W 4. odsłonie główną rolę przejmie Liam Hemsworth, a Sophie Holland, odpowiadająca za castingi, potwierdziła właśnie, że 5. sezon też jest w planach.

Właśnie zaczynamy kręcić 4. sezon z Liamem Hemsworthem i będzie krótka przerwa, po której przejdziemy od razu do 5. sezonu – wyjawiła w jednym z ostatnich wywiadów.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Listen on Spreaker.