Reality show

Uczestnicy 1. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Zobacz, jak bardzo się zmienili!

2024-06-14 15:04

Pamiętacie, kto brał udział w 1. polskiej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Ewa i Darek, Magda i Krystian oraz Natalia i Jacek jako pierwsi wzięli udział w telewizyjnym eksperymencie TVN. Czy zawarte na oczach miliona widzów małżeństwa przetrwały próbę czasu? Zobaczcie, jak dziś wyglądają uczestnicy 1. edycji "ŚOPW". Jak potoczył się ich losy?

Spis treści

  1. Nieznajomi na ślubnym kobiercu, czyli "Ślub od pierwszego wejrzenia"
  2. "Ślub od pierwszego wejrzenia" – uczestnicy 1. edycji
  3. Historie par z 1. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

Nieznajomi na ślubnym kobiercu, czyli "Ślub od pierwszego wejrzenia"

"Ślub od pierwszego wejrzenia" to popularny program telewizyjny, który w ciągu kilku lat zdobył ogromną popularność i ma dziś rzesze wiernych fanów. Format, w którym nieznajomi stają na ślubnym kobiercu, nie mając wcześniej okazji się spotkać, przyciąga publiczność przed ekrany, ale też wywołuje skrajne emocje i nieprzerwanie budzi kontrowersje.

Program "Ślub od pierwszego wejrzenia" TVN jest swego rodzaju eksperymentem społecznym, w którym eksperci z różnych dziedzin, takich jak psychologia, socjologia i seksuologia, dobierają ludzi pary na podstawie szczegółowych testów i analiz. Po skrupulatnym procesie selekcji, uczestnicy spotykają się po raz pierwszy dopiero w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ceremonia jest legalna, a młoda para przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, mimo że widzą się pierwszy raz. Później widzowie obserwują, jak dwie zupełnie obce osoby poznają się i uczą się wspólnego życia, radząc lepiej lub gorzej z nowymi wyzwaniami.

Zobacz: Wszystkie pary ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Które małżeństwa przetrwały?

"Ślub od pierwszego wejrzenia" zadebiutował w Polsce w 2016 roku i od tego czasu doczekał się już dziewięciu edycji. Kiedy 10. sezon "Ślubu od pierwszego wejrzenia" w tv? Chętnych do wzięcia udziału w miłosnym eksperymencie wciąż nie brakuje. To na razie tylko spekulacje, ale mówi się, że 10., jubileuszowa edycja "Ślubu od pierwszego wejrzenia" trafi na antenę TVN jesienią 2024 r.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" – uczestnicy 1. edycji

  • Ewa Kraka i Dariusz Stanuchowski,
  • Magdalena Pazura i Krystian Ceglarek,
  • Natalia Kobiela i Jacek Wojciechowski.

Polecamy: Tak dziś wygląda Agnieszka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Jej metamorfoza zwala z nóg!

Historie par z 1. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

Ewa i Darek przeszli do historii, jako ci pierwsi, którzy zgodzili się na zaaranżowany ślub w polskiej telewizji. Później zamieszkali razem i zaczęli się lepiej poznawać. Złych emocji między nimi nie brakowało. Darek był tym nieśmiałym a Ewa sprawiała wrażenie nieco despotycznej. Choć pod koniec eksperymentu zakopali wojenny topór, to i tak im ostatecznie nie wyszło.

Ja szukałem kogoś innego, ona również miała inne wyobrażenie o partnerze. Tak zwane "pierwsze wrażenie" nie zawsze jest prawdziwie, kiedy przychodzi codzienność, wtedy możemy się dowiedzieć, czy chcemy pozostać razem – wyznał Darek w rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl.

Natalia i Jacek nie byli dla siebie stworzeni – trudno im było znaleźć wspólny język. Ona bez ogródek przyznała, że od męża oczekuje większej dojrzałości i powagi. Narzekała, że jej mąż wynajmuje skromne mieszkanie, które odbiega standardem od jej domu. Ich małżeństwo także nie doczekało prawdziwego rozkwitu.

Zobacz także: Ślub od pierwszego wejrzenia. Te pary doczekały się potomstwa. Tak wyglądają ich dzieci

Magda i Krystian byli chyba największym zaskoczeniem 1. sezonu "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Małżonkowie byli bardzo zaangażowani w budowanie związku, ale życie na odległość nie ułatwiało sprawy. Mimo tego, w finale – jako jedyni – wyrazili chęć pozostania w małżeństwie i zaczęli planować, że w rocznicę wyprawią prawdziwe wesele i wezmą ślub kościelny.

Niedługo potem sprawy się pokomplikowały, a decyzja o rozstaniu zaczęła zapadać u nich średnio raz na tydzień. Ostatecznie ich małżeństwo także nie przetrwało. "Nie chcę tego dalej ciągnąć, bo czuję, że się męczę" – przyznał przed kamerą Krystian.

Jak dziś wyglądają uczestnicy historycznej, pierwszej edycji programu "Ślub od pierwszego wejrzenia"? Zobaczcie w naszej galerii ZDJĘĆ, jak się zmienili po udziale w miłosnym eksperymencie.