Ciekawe zapowiedzi

Anthony Hopkins znów w serialu! Tym razem zagra u boku gwiazdora “Gry o tron”

2024-05-19 22:03

Anthony Hopkins jako rzymski cesarz w serialu “Those About To Die” – czyżbyśmy wreszcie doczekali się godnego następcy “Rzymu”? Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia oraz szczegóły fabularne.

“Those About To Die” – Anthony Hopkins na czele gwiazdorskiej obsady nowego serialu

Fabułę “Those About To Die” oparto na słynnej powieści nonfiction autorstwa Daniela P. Mannixa, która była też inspiracją dla Davida Franzoniego, kiedy pisał pierwszą wersję scenariusza “Gladiatora” Ridleya Scotta. Literacki pierwowzór to rozbudowana epopeja opowiadająca o skrzyżowaniu sportu, niewolnictwa i polityki, serial zaś – zgodnie z obietnicami twórców – ma nam pokazać starożytny Rzym od strony, od jakiej go jeszcze nie widzieliśmy (a przynajmniej na ekranie).

SPRAWDŹ TEŻ: Seriale, w których jest najwięcej scen seksu. Niektóre tytuły mogą was zaskoczyć

W jednej z głównych ról zobaczymy Anthony’ego Hopkinsa, który wciela się w cesarza Wespazjana, założyciela dynastii Flawiuszów. Centralnym miejscem akcji będzie oczywiście wieczny pomnik potęgi i hedonizmu starożytnego Rzymu – Koloseum, którego budowę w roku 72 n.e. zlecił właśnie Wespazjan. W trakcie seansu będziemy śledzić losy bohaterów ze wszystkich warstw społecznych – od rodziny cesarza po niewolników i gladiatorów.

“Those About To Die” – obsada. Kogo zobaczymy w serialu?

Oprócz Anthony’ego Hopkinsa w obsadzie “Those About To Die” znaleźli się m.in. Iwan Rheon (aka Ramsay Bolton z “Gry o tron”), Tom Hughes (“Victoria”), Jojo Macari (“Sex Education”), Moe Hashim (“Ted Lasso”), Dimitri Leonidas (“Dopasowani”) i Sara Martins. Pierwsze zdjęcia przedstawiające bohaterów serialu znajdziecie w galerii podpiętej w górnej części artykułu.

“Those About To Die” – premiera i odcinki

Twórcą i scenarzystą serialu jest Robert Rodat (“Szeregowiec Ryan”), zaś reżyserią zajęli się Marco Kreuzpaintner (“The Lazarus Project”) i król kina katastroficznego Roland Emmerich (“2012”, “Pojutrze”, “Dzień Niepodległości”). “Those About To Die” liczy łącznie 10 odcinków, a pierwszy z nich ukaże się na amerykańskiej platformie Peacock w czwartek 18 lipca. Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy serial trafi do Polski.

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Aktorzy, którzy posunęli się za daleko! Robili DZIWNE RZECZY dla roli | To Się Kręci #33
Listen on Spreaker.