THE EXORCISM: Russell Crowe w kolejnym horrorze! Tym razem to on padnie ofiarą opętania

i

Autor: Vertical THE EXORCISM: Russell Crowe w kolejnym horrorze! Tym razem to on padnie ofiarą opętania

Kino grozy

Russell Crowe w kolejnym horrorze! Tym razem to on padnie ofiarą opętania

2024-04-26 14:24

Producenci “Halloween” i uniwersum “Krzyku” zapowiadają “The Exorcism” – meta-horror, w którym gwiazdor filmu grozy zostaje opętany przez diabła. W roli głównej wystąpił Russell Crowe, a do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun (premiera tego lata).

THE EXORCISM – Russell Crowe w kolejnym horrorze

Choć Russell Crowe kojarzony jest głównie z “Gladiatorem” i “Pięknym umysłem”, kino grozy nie jest mu obce. W ubiegłym roku mieliśmy okazję oglądać go w “Egzorcyście papieża” (do tej roli zresztą jeszcze wróci), teraz zaś ujrzymy go jako aktora, który pada ofiarą demonicznej siły.

Gdy kręcisz filmy takie jak “Omen” czy “Egzorcysta”, dzieją się dziwne rzeczy – mówi jednak z bohaterek w zaprezentowanym zwiastunie. “The Exorcism” ma być bowiem meta-horrorem, w którym przyjdzie nam śledzić losy ekipy filmowej kręcącej film grozy o zjawiskach nadnaturalnych. Główny gwiazdor filmu, Anthony Miller (w tej roli Russell Crowe), to poturbowany przez życie aktor z trudną przeszłością, który w miarę postępu zdjęć zaczyna zachowywać się coraz dziwniej. Początkowo jego córka zakłada, że wrócił do dawnych nałogów, lecz z czasem nabiera pewności, że stoją za tym siły nieczyste.

SPRAWDŹ TEŻ: Czy “Gladiator 2” ma szansę dorównać poprzednikowi? Pierwsze opinie mówią same za siebie

Za reżyserię odpowiada Joshua John Miller, który niejako dorastał w otoczeniu kina grozy – jego ojciec, Jason Miller, grał bowiem ojca Damiena Karrasa w kultowym “Egzorcyście”.

Ten film zrodził się w mojej głowie za sprawą dzieciństwa spędzonego na oglądaniu mojego ojca, Jasona Millera, grającego skazanego na zagładę ojca Karrasa, który rzuca się przez okno w kulminacyjnym momencie “Egzorcysty”. Jeśli to nie było dostatecznie traumatyczne, ojciec nigdy nie wahał się opowiadać mi historii o tym, jak “przeklęty” był ten film: tajemnicze pożary, które nękały produkcję, dziwne zgony i obrażenia – lista była naprawdę długa. Od tego czasu fascynuje mnie fabuła każdego “przeklętego filmu” – przyznał reżyser [za: Vital Thrills].

“The Exorcism” nie będzie jednak typowym horrorem o opętaniu, gdyż Miller chciał wyjść poza schemat.

W “The Exorcism” chcieliśmy nieco zaktualizować formułę filmu o opętaniu, gdzie bohaterski mężczyzna zawsze ratuje kobietę przed siłami zła, bo ona jest zbyt słaba, by walczyć sama. Zamiast tego stworzyliśmy świat, w którym żadna grupa nie ma monopolu na dobro i przyzwoitość. Trafiła nam się świetna obsada i kreatywny zespół, dzięki którym możemy opowiedzieć historię o tym, jak wszyscy jesteśmy podatni na ciemność, jeśli nie stawimy czoła naszym demonom – wyjaśnił [za: Vital Thrills].

THE EXORCISM – obsada i premiera. Kiedy film trafi do kin?

Oprócz Russella Crowe’a w obsadzie “The Exorcism” znaleźli się też m.in. Ryan Simpkins (“Dochodzenie”), Sam Worthington (“Avatar: Istota wody”), Chloe Bailey (“Praise This”), Adam Goldberg (“The Equalizer”), David Hyde Pierce (“Frasier”), Adrian Pasdar (“Near Dark”), Tracey Bonner (“The Beanie Bubble”) i Josh Warren (“Footloose”).

Scenariusz opracował Joshua John Miller do spółki z M.A. Fortinem, z którym wcześniej stworzył “Queen of the South” i “Dziewczyny śmierci”. Amerykańską premierę “The Exorcism” zapowiedziano na 7 czerwca 2024 roku, ale na obecną chwilę nie wiemy, czy film trafi też do Polski.

SPRAWDŹ TEŻ: Tegoroczny Dzień Matki będzie… przerażający. Wszystko za sprawą “Dzieci Amelii”

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ

Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć. TOP 10 żelaznej klasyki kina grozy

Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30