GLADIATOR 2 równie dobry, co poprzednik? Pierwsze opinie mówią same za siebie

i

Autor: Universal Pictures GLADIATOR 2 równie dobry, co poprzednik? Pierwsze opinie mówią same za siebie

Głośne premiery filmowe

Czy “Gladiator 2” ma szansę dorównać poprzednikowi? Pierwsze opinie mówią same za siebie

2024-04-26 12:56

“Gladiator 2” został znienawidzony przez rzesze widzów zanim jeszcze ekipa filmowa zdążyła wejść na plan. Miłośnicy pierwszej odsłony, która zgarnęła 5 Oscarów i uchodzi za kinowe arcydzieło, uznali sequel za herezję i skok na kasę, “bo Ridleyowi Scottowi skończyły się pomysły”. Pierwsze opinie docierające do nas zza oceanu mogą ich zatem zakończyć, gdyż film jest ponoć… naprawdę świetny. Przy okazji poznaliśmy też więcej szczegółów fabularnych.

“Gladiator 2” od dawna budzi skrajne emocje i olbrzymie zainteresowanie – i dobrze, bo musi stać się kasowym hitem, gdyż budżet filmu wymknął się spod kontroli i produkcja zamiast wyjściowego 165 milionów dolarów miała kosztować “małe drobne” 310 milionów. Wygląda jednak na to, że producenci mogą spać spokojnie, bo opinie po pierwszych pokazach są mocno entuzjastyczne.

GLADIATOR 2 – fabuła i obsada. O czym opowie film?

Dzięki temu, że niektórzy szczęśliwcy widzieli już zwiastun “Gladiatora 2”, a w Las Vegas odbył się ostatnio pokaz testowy, wiemy, o czym dokładnie opowie nam film. Jak donosi serwis World of Reel, wersja zaprezentowana testowej widowni trwała ponoć 2 godziny i 40 minut, ale nie była wersją ostateczną – film jest wciąż w postprodukcji i jego długość może ulec zmianie. Przejdźmy jednak do fabuły.

Podobnie jak pierwszy “Gladiator”, druga odsłona ma być kinem zemsty. Głównym bohaterem jest tu Lucjusz (w tej roli Paul Mescal), syn Lucilli. Pedro Pascal kreuje postać jego ojczyma, który wyrusza na wojnę, a w tym czasie matka i żona protagonisty zostają zamordowane. Ten wyrusza więc, by pociągnąć sprawców do odpowiedzialności, natykając się tym samym na głównego złoczyńcę granego przez Denzela Washingtona, którego widzowie określili mianem “władcy marionetek”.

SPRAWDŹ TEŻ: Nowy film z Ryanem Goslingiem pod ostrzałem krytyki. Poszło o niesmaczny żart

GLADIATOR 2 – pierwsze opinie zwiastują kolejny triumf Ridleya Scotta

“Gladiator 2” jest ponoć brutalnym i widowiskowym filmem, a sceny na arenie robią wrażenie – zwłaszcza mordercze małpy i… rekiny, z którymi walczą gladiatorzy. Największe pochwały zgarnia Connie Nielsen, powracająca w roli Lucilli, której niektórzy wróżą Oscara. Dobrze wypadają też Paul Mescal i Denzel Washington, a film jako całość ma być nader zadowalającym spektaklem, zatem wygląda na to, że malkontenci mogą wreszcie zamilknąć.

GLADIATOR 2 – premiera jeszcze w tym roku. Kiedy film trafi do polskich kin?

Za kamerą stanął oczywiście Ridley Scott, pracujący na bazie scenariusza David Scarpa. Panowie współpracowali już ze sobą przy okazji “Napoleona” i “Wszystkich pieniędzy świata”. “Gladiator 2” trafi do naszych kin w dniu 22 listopada 2024 roku.

SPRAWDŹ TEŻ: Marcin Dorociński z dużą rolą w Hollywood! Zagra u boku Ryana Reynoldsa i nie tylko

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26