The Day I Met Spider-Man: o czym opowie ukraiński film?

i

Autor: Maria Galitskaya/ materiały prasowe The Day I Met Spider-Man: o czym opowie ukraiński film?

"The Day I Met Spider-Man" to ukraiński film superbohaterski o masakrze w Buczy. Kiedy premiera?

2022-06-29 12:12

"The Day I Met Spider-Man" to pierwszy ukraiński film fabularny od czasu rosyjskiej inwazji. Film, zaskakująco, będzie produkcją z gatunku superhero i opowie o młodej dziewczynie, która odkrywa, iż posiada supermoce. Kiedy premiera i co dokładnie wiemy o produkcji?

"The Day I Met Spider-Man" to intrygujący projekt, który powstaje od początku maja w wielu ukraińskich miastach, w tym we Lwowie, Irpieniu oraz Kijowie. Jest tym samym pierwszym ukraińskim filmem fabularnym od czasu rosyjskiego ataku, do którego doszło pod koniec lutego. W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia, w tym zarys fabuły i obsada. Czeka nas film superhero, jakiego świat jeszcze nie widział, a przy tym dzieło, którego naród ukraiński bardzo teraz potrzebuje?

The Day I Met Spider-Man: o czym opowie ukraiński film?

"The Day I Met Spider-Man" ma być filmem superbohaterskim stylizowanym na dokument. Całość oscylować będzie wokół losów młodej wolontariuszki imieniem Katia, która po inwazji Rosji na Ukrainę odkrywa, iż posiada supermoce. To pozwala jej ocalić chłopca z masakry w Buczy, czyli potwornej rzezi ukraińskich cywilów, której rosyjskie wojska dokonały w marcu tego roku (co wykazały liczne dowody).

The Day I Met Spider-Man: kiedy premiera?

Za powstanie filmu odpowiadają studia Mamas Production i AMO Pictures, oraz Stowarzyszenie Producentów Ukrainy, które założono w marcu tego roku, by produkować filmy dokumentalne poświęcone rosyjskiej inwazji. W obsadzie znaleźli się Elithaveta Zaitseva, Olexandr Rudynsky, Olesya Zhurakivska i Kateryna Kysen. Przewidywana data premiery filmu "The Day I Met Spider-Man" nie została jeszcze ujawniona.

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6