Violetta Villas

i

Autor: AKPA

Violetta Villas - ruszają prace nad filmową biografią polskiej diwy. Znamy pierwsze szczegóły!

2022-06-29 11:48

Powstaje film o Violettcie Villas! Jeszcze w 2022 roku ruszą pracę nad ekranową biografią polskiej śpiewaczki. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nadchodzącej produkcji. Kiedy film trafi do kin?

Violetta Villas była jedną z najpopularniejszych śpiewaczek w Polsce. Jej głos był charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali. Artystka wyróżniała się również tym, że miała słuch absolutny oraz niezwykłe umiejętności grania na instrumentach - m.in. skrzypcach, puzonie i fortepianie. Do dziś uważana jest za legendę polskiej muzyki. Za granicą również była rozpoznawalna. We francuskich i amerykańskich gazetach opisywano ją w samych superlatywach. Villas koncertowała w latach 1960-2011 i przez całą karierę nagrała 8 płyt studyjnych, 8 minialbumów, 27 singli i jedną płytę koncertową. W repertuarze miała utwory w języku polskim, ale także w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim i niemieckim. Historia śpiewaczki jest niezwykle interesująca, dlatego od wielu lat twórcy chcą nakręcić film, który opowie o jej życiu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powstanie film o Magdzie Gessler! Kto wcieli się w postać słynnej restauratorki?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Violetta Villas na ekranie. Powstanie film o polskiej artystce

Ekranową biografię Violetty Villas zrealizuje Karolina Bielawska - autorka głośnej produkcji "Mów mi Marianna". Film ma nosić tytuł "Violetta i dzięcioł" i opowiedzieć historię polskiej śpiewaczki z perspektywy jej syna. Prace nad scenariuszem rozpoczęły się już 2016 roku, ale dopiero teraz udało się uzyskać potrzebne zgody od rodziny, zwiększyć budżet i znaleźć nowych producentów, którzy nakręcą taki film. Zdjęcia próbne wystartują jeszcze w czerwcu, a właściwe jesienią 2022. Premiera wstępnie jest zaplanowana na 2023 rok.

Sonda
Jak dobrze znasz twórczość Violetty Villas?

Biografia Violetty Villas. Czego się spodziewać w filmie?

Historia Villas ma być opowiedziana z perspektywy tytułowego "Dzięcioła" - czyli syna, Krzysztofa Gospodarka. Obok Karoliny Bielawskiej, scenariuszem zajęła się również żona Krzysztofa, Małgorzata Gospodarek. Twórczyni długo namawiała rodzinę gwiazdy do współpracy. Ze względu na współpracę z bliskimi osobami Violetty Villas film ma pokazać, jak naprawdę wyglądało życie artystki. Produkcja jest zapowiada jako "wyjątkowa, intymna i emocjonalna". Jeszcze nie ogłoszono, kto wcieli się w główną bohaterkę. Na ten moment wiadomo, że będzie to osoba związana ze sceną musicalową.