Violetta Villas - ruszają prace nad filmową biografią polskiej diwy. Znamy pierwsze szczegóły!

2022-06-29 11:48 Leon Pietrzak
Violetta Villas
Autor: AKPA

Powstaje film o Violettcie Villas! Jeszcze w 2022 roku ruszą pracę nad ekranową biografią polskiej śpiewaczki. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nadchodzącej produkcji. Kiedy film trafi do kin?

Violetta Villas była jedną z najpopularniejszych śpiewaczek w Polsce. Jej głos był charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali. Artystka wyróżniała się również tym, że miała słuch absolutny oraz niezwykłe umiejętności grania na instrumentach - m.in. skrzypcach, puzonie i fortepianie. Do dziś uważana jest za legendę polskiej muzyki. Za granicą również była rozpoznawalna. We francuskich i amerykańskich gazetach opisywano ją w samych superlatywach. Villas koncertowała w latach 1960-2011 i przez całą karierę nagrała 8 płyt studyjnych, 8 minialbumów, 27 singli i jedną płytę koncertową. W repertuarze miała utwory w języku polskim, ale także w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim i niemieckim. Historia śpiewaczki jest niezwykle interesująca, dlatego od wielu lat twórcy chcą nakręcić film, który opowie o jej życiu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powstanie film o Magdzie Gessler! Kto wcieli się w postać słynnej restauratorki?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Violetta Villas na ekranie. Powstanie film o polskiej artystce

Ekranową biografię Violetty Villas zrealizuje Karolina Bielawska - autorka głośnej produkcji "Mów mi Marianna". Film ma nosić tytuł "Violetta i dzięcioł" i opowiedzieć historię polskiej śpiewaczki z perspektywy jej syna. Prace nad scenariuszem rozpoczęły się już 2016 roku, ale dopiero teraz udało się uzyskać potrzebne zgody od rodziny, zwiększyć budżet i znaleźć nowych producentów, którzy nakręcą taki film. Zdjęcia próbne wystartują jeszcze w czerwcu, a właściwe jesienią 2022. Premiera wstępnie jest zaplanowana na 2023 rok.

Sonda
Jak dobrze znasz twórczość Violetty Villas?

Biografia Violetty Villas. Czego się spodziewać w filmie?

Historia Villas ma być opowiedziana z perspektywy tytułowego "Dzięcioła" - czyli syna, Krzysztofa Gospodarka. Obok Karoliny Bielawskiej, scenariuszem zajęła się również żona Krzysztofa, Małgorzata Gospodarek. Twórczyni długo namawiała rodzinę gwiazdy do współpracy. Ze względu na współpracę z bliskimi osobami Violetty Villas film ma pokazać, jak naprawdę wyglądało życie artystki. Produkcja jest zapowiada jako "wyjątkowa, intymna i emocjonalna". Jeszcze nie ogłoszono, kto wcieli się w główną bohaterkę. Na ten moment wiadomo, że będzie to osoba związana ze sceną musicalową.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE