Bucza: Wstrząsające dowody zbrodni na ludności cywilnej [WIDEO 18+]

2022-04-03 19:11
zdjęcia z obwodu kijowskiego
Autor: internet / facebook / VenediktovaIryna

Wstrząsające nagrania i zdjęcia jakie ujawniono m.in. z Buczy po wycofaniu się Rosjan spod Kijowa skomentował prezydent Ukrainy. To jest ludobójstwo, w którym chodzi o wyeliminowanie całego kraju i całego narodu - powiedział Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS. Liczba ofiar cywilnych z tego rejonu wciąż rośnie.

Przerażające dowody zbrodni na ludności cywilnej

"To jest ludobójstwo, w którym chodzi o wyeliminowanie całego kraju i całego narodu" - powiedział w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS. Skomentował w ten sposób zbrodnie na cywilach, które wyszły na jaw po wycofaniu się Rosjan spod Kijowa.

"Znajdujemy (ciała) ludzi ze związanymi rękami, z odciętą głową. Takich rzeczy nie rozumiem. Nie rozumiem tego, że dzieci były zabijane i torturowane. Tym zbrodniarzom nie wystarczyło zabijać. Może chcieli zabrać im złoto czy pralki, ale (...) także ich torturowali" - mówił Zełenski, odnosząc się do sytuacji odkrytej po wyzwoleniu miejscowości pod Kijowem i nagrań wideo z miejsca, które przedstawił telewizji.

Zapytany przez dziennikarkę, czy zbrodnie te stanowią ludobójstwo, prezydent odpowiedział twierdząco.

"Tak, to ludobójstwo. Eliminacja całego kraju i narodu. Jesteśmy obywatelami Ukrainy, mamy u siebie ponad 100 narodowości. Tu chodzi o zniszczenie i eksterminację wszystkich tych narodowości" - powiedział Zełenski, dodając, że Ukraińcy są w ten sposób karani za niepodporządkowanie się Moskwie.

Odnosząc się do negocjacji pokojowych z Rosją, ukraiński przywódca zaznaczył, że choć osobiście trudno mu podejmować rozmowy po tym, co się stało, to jako prezydent musi to zrobić. Powiedział, że jest gotowy, by Ukraina stała się państwem neutralnym, ale musi mieć twarde gwarancje bezpieczeństwa wraz z mechanizmem ich egzekwowania, a także musi mieć możliwość wstąpienia do Unii Europejskiej.

Jak ocenił Zełenski, strona ukraińska i rosyjska są bliskie osiągnięcia porozumienia, ale jednocześnie wyraził wątpliwość, czy Rosja będzie go przestrzegać. Dodał, że minimalnym warunkiem dla prowadzenia bezpośrednim rozmów z Putinem jest wycofanie rosyjskich wojsk na pozycje sprzed inwazji.

Iryna Venediktova, prokurator generalna Ukrainy przekazała, że z obwodu kijowskiego wywieziono dotąd 410 ciał cywilów.  "Zakatowany obwód kijowski" to miejsce zbrodni - dodała.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze