Reality show

Taniec z gwiazdami. Tak kiedyś wyglądali tancerze i tancerki. Niektórych ciężko rozpoznać na nowych zdjęciach!

Pamiętacie pierwsze edycje "Tańca z gwiazdami"? Celebryci z pierwszych stron gazet i oni – utytułowani tancerze i tancerki, którym program pozwolił dotrzeć do szerokiej publiczności. Co dziś robią i jak wyglądają taneczni trenerzy gwiazd? Aneta Piotrowska i Ewa Szabatin są dziś nie do poznania!

Spis treści

 1. "Taniec z gwiazdami" wiosną 2024 w Polsacie
 2. Tancerze i tancerki "Tańca z gwiazdami"
 3. Kto zmarł z programu "Taniec z gwiazdami"? Tych tancerzy nie ma już wśród nas
 4. Tańczyli z gwiazdami, dziś niewielu o nich pamięta

"Tańca z Gwiazdami" to popularny program telewizyjny, który polega na tym, że znane osobowości telewizyjne uczą się różnych stylów tańca i rywalizują między sobą na parkiecie, prezentując swoje umiejętności w każdym odcinku przed widzami i jurorami. W ciągu każdego sezonu uczestnicy są eliminowani, a zwycięska para zdobywa Kryształową Kulę "Tańca z Gwiazdami".

Stacja TVN wyemitowała 13 edycji "Tańca z Gwiazdami". Później program trafił do ramówki Polsatu i tam również doczekał się 13 odsłon. Ostatnio nad "Tańcem z Gwiazdami" zawisły ciemne chmury, a losy popularnego formatu ważyły się do ostatniej chwili m.in. z powodu braku "świeżych" twarzy.

Dziś już wiadomo, że wiosną na antenie Polsatu widzowie zobaczą kolejną, w sumie już 27. edycję "Tańca z Gwiazdami".

Czytaj też: Trzech jurorów "Tańca z Gwiazdami" straci pracę! Kto pożegna się z programem?

"Taniec z gwiazdami" wiosną 2024 w Polsacie

14. edycja tanecznego show Polsatu pt. "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" została ogłoszona już w maju 2023 r. na profilu telewizji w mediach społecznościowych. "Wrócimy do Was z mnóstwem niespodzianek" - brzmiała zapowiedź. Niedawno ujawniono, że w czternastej edycji tanecznego programu zmniejszy się liczba jurorów. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że funkcję tę zachowa jedynie Iwona Pavlovic. Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Andrzej Piaseczny mają pożegnać się z programem.

Tancerze i tancerki "Tańca z gwiazdami"

Przed dotychczasowe 26 edycji "Tańca z gwiazdami" przewinęło się mnóstwo gwiazd i celebrytów, ale również tancerzy i tancerek. Niektórym tanecznym trenerom i trenerkom udało się zdobyć sławę i rozpoznawalność. Oto najpopularniejsi tancerze i tancerki programu "Taniec z gwiazdami":

 • Rafał Maserak,
 • Janja Lesar,
 • Jacek Jeschke,
 • Stefano Terrazzino
 • Izabela Janachowska,
 • Lenka Klimentova,
 • Jan Kliment,

Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że niektórzy trenerzy z czasem stali się popularniejsi od gwiazd, z którymi przyszło im występować w programie.

Czytaj też: Metamorfozy gwiazd w 2023 roku. Kto zmienił się najbardziej?

Kto zmarł z programu "Taniec z gwiazdami"? Tych tancerzy nie ma już wśród nas

W październiku 2023 r. media obiegła smutna informacja o śmierci Cezarego Olszewskiego, który był trenerem gwiazd w "Tańcu z gwiazdami" w TVN. Utalentowany tancerz, który sięgnął po Kryształową Kulę z Magdaleną Walach miał zaledwie 42 lata. W 2021 roku zmarł znany z "Tańca z Gwiazdami" Żora Korolyov. Tancerz miał 34 lata. Jego partnerkami w programie były Kasia Cerekwicka, Isis Gee, Agnieszka Cegielska, Karolina Gorczyca, Dominika Gwit i Martyna Kupczyk.

Tańczyli z gwiazdami, dziś niewielu o nich pamięta

Rafał Maserak czy Stefano Terrazzino są jednymi z najpopularniejszych polskich tancerzy występujących w "Tańcu z gwiazdami", którzy wciąż są na topie i z powodzeniem występują w programie, ale nie wszystkim udała się ta sztuka. Niektórzy tancerze i tancerki przepadli w odmętach show biznesu lub całkowicie zmienili branżę.

Pamiętacie Anetę Piotrowską, która sięgnęła po Kryształową Kulę z Rafałem Mroczkiem w 2006 roku? Piękna tancerka przeszła zdumiewającą metamorfozę, a po opuszczeniu programu zajmuje się czymś innym.

Show-biznes to nie bajka. Ja miałam 19 lat, byłam bardzo młodziutka, kompletnie nieprzygotowana na to wszystko. Czy tęsknię za show-biznesem? Z całą pewnością mogę powiedzieć, że tęsknię za sceną – wyznała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" w 2023 roku.

Spektakularną przemianę przeszła także Ewa Szabatin, która przez kilka sezonów błyszczała w "Tańcu z gwiazdami". Tancerka porzuciła taniec na rzecz innej pasji.

Zobacz w galerii, jak dziś wyglądają tancerze i tancerki znani z programu "Taniec z Gwiazdami". Ich metamorfozy Was zaskoczą!