Szykuje się najlepszy serialowy miesiąc od lat? W czerwcu czekają nas aż 4 mocne premiery

i

Autor: Amazon Prime Video; Max Szykuje się najlepszy serialowy miesiąc od lat? W czerwcu czekają nas aż 4 mocne premiery

Premiery i powroty

Szykuje się najlepszy serialowy miesiąc od lat? W czerwcu czekają nas aż 4 mocne premiery

2024-06-03 13:18

Po kilku nieco spokojniejszych miesiącach serwisy streamingowe nadciągają z potężną serialową ofensywą. W czerwcu oczy wszystkich serialomaniaków skierowane będą w stronę Max (zastępującego HBO Max), Prime Video i Disney+, gdyż czekają nas aż trzy powroty i jeden debiut zaliczane w poczet najgłośniejszych premier tego roku.

Czerwiec miesiącem marzeń serialomaniaków

O ile zazwyczaj najgłośniejsze serialowe premiery rozłożone są na cały rok (z wyjątkiem sezonu wakacyjnego i okolic grudnia, gdy jest nieco spokojniej), o tyle w tym roku nastąpiła prawdziwa kumulacja najlepszego, co streamingi mają nam do zaoferowania. Już na początku czerwca zadebiutuje nowy serial z uniwersum “Gwiezdnych wojen”“Akolita” – który ma realną szansę przerwać złą passę odcinkowych opowieści z odległej galaktyki.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Potem, w połowie miesiąca, czeka nas kolejne spotkanie z Chłopakami i Supkami w 4. sezonie “The Boys” oraz wyczekiwany od dwóch lat powrót do Westeros. A na deser 3. sezon “The Bear”. Więcej szczegółów o największych premierach czerwca prezentujemy poniżej.

“Gwiezdne wojny: Akolita” – premiera 5 czerwca w Disney+

Akcja serialu “Gwiezdne wojny: Akolita” rozgrywać się będzie na około sto lat przed wydarzeniami z prequeli Star Wars – w czasach świetności Zakonu Jedi i zmierzchu Wielkiej Republiki. Twórcy obiecują, że odważni i altruistyczni rycerze odchodzą do lamusa i teraz spojrzymy na odległą galaktykę z perspektywy postaci o bardziej złożonych osobowościach i motywacjach. W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Śledztwo w sprawie szokującej zbrodni stawia na drodze szanowanego mistrza Jedi niebezpieczną wojowniczkę z jego przeszłości. Kolejne ujawnione poszlaki sprawiają, że oboje wchodzą na mroczną ścieżką, na której nie wszystko jest tym, czym się wydaje...

W obsadzie znaleźli się m.in. Lee Jung-jae (“Squid game”), Amandla Stenberg (Rue z “Igrzysk śmierci”), Dafne Keen (“Mroczne materie”) i Carrie-Anne Moss (Trinity z “Matrixa”). W dniu premiery ukażą się pierwsze dwa odcinki, reszta debiutować będzie co tydzień (odcinków będzie łącznie osiem).

“The Boys”, sezon 4 – premiera 13 czerwca w Amazon Prime Video

Akcja 4. sezonu “The Boys” rozgrywać się będzie w miesiącu wyborczym, a wątek polityczny będzie główną siła napędową fabuły. Bohaterowie wytoczą najcięższe działa, krew lać się będzie hektolitrami, a wnętrzności fruwać w każdą możliwą stronę – czyli jak na wojnę Chłopaków z Supkami przystało.

W nadchodzących odcinkach Victoria Neuman zawalczy o pozycję pani wiceprezydent, Homelander stanie przed sądem za zabicie cywila, Black Noir jakimś cudem powróci do życia, a Billy spróbuje wykorzystać wirus zabijający Supków do ostatecznego wygrania wojny z Homelanderem. W oficjalnym opisie fabuły 4. sezonu czytamy:

W 4. sezonie świat znajduje się na skraju upadku. Mimo panowania Homelandera, który umacnia swoją władzę, Victoria Neuman zbliża się do zdobycia fotela w Białym Domu. Butcher, któremu zostało tylko kilka miesięcy życia, traci syna Bekki oraz stanowisko lidera Boysów. Reszta zespołu ma dość jego kłamstw. Stawka jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego bohaterowie muszą znaleźć sposób na współpracę i uratowanie świata, zanim będzie za późno.

W swoich rolach powrócą m.in. Antony Starr jako Homelander, Karl Urban jako Billy Rzeźnik, Jack Quaid jako Hughie, Erin Moriarty jako Starlight i Chace Crawford jako The Deep, a do obsady dołączył m.in. znany z roli Negana w “The Walking Dead” i Johna Winchestera w “Supernatural” Jeffrey Dean Morgan. W dniu premiery ukażą się pierwsze trzy odcinki, reszta debiutować będzie co tydzień (odcinków będzie łącznie osiem i finał zobaczymy 18 lipca).

“Ród smoka”, sezon 2 – premiera 17 czerwca w Max

Taniec Smoków czas zacząć. W 2. sezonie ujrzymy pokłosie śmierci biednego Lucerysa Velaryona i wybuch wojny domowej pomiędzy dwoma odłamami rodu Targaryenów. Czarni i Zieloni rzucą się sobie do gardeł, Rhaenyra zapała rządzą zemsty, a Aegon na dobre rozsiądzie się na Żelaznym Tronie i – jak sugerują zapowiedzi – ani na moment nie wytrzeźwieje.

W nadchodzących odcinkach ujrzymy kilka nowych smoków (w tym Sunfyre’a, smoka króla Aegona, i Moondancer, smoczycę księżniczki Baeli), Mur, Cregana Starka, Dolinę Arrynów i, oczywiście, kilka scen batalistycznych, w tym bitwę o Gawronie Gniazdo. W oficjalnym opisie fabuły 2. sezonu “Rodu smoka” czytamy:

Westeros znajduje się na krawędzi krwawej wojny domowej. Zielona Rada wspierająca króla Aegona i Czarna Rada królowej Rhaenyry walczą o wpływy. Każda ze strony rości sobie prawo do Żelaznego Tronu.

W rolach głównych powrócą Emma D’Arcy jako królowa Rhaenyra Targaryen, Tom Glynn-Carney jako król Aegon II Targaryen, Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Olivia Cooke jako królowa wdowa Alicent Hightower, Ewan Mitchell jako książę Aemond Targaryen, Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, Steve Toussaint jako lord Corlys Velaryon, Fabien Frankel jako sir Criston Cole i Rhys Ifans jako sir Otto Hightower. Do obsady dołączyli zaś m.in. Freddie Fox jako sir Gwayne Hightower, Tom Taylor jako lord Cregan Stark oraz Gayle Rankin jako Alys Rivers. 2. sezon “Rodu smoka” liczy osiem odcinków, a w dniu premiery ukaże się tylko pierwszy z nich.

“The Bear”, sezon 3 – 27 czerwca w Disney+ w USA (w Polsce 17 lipca)

Trzeci sezon serialu FX “The Bear” powraca, a z nim Carmen “Carmy” Berzatto (Jeremy Allen White), Sydney Adamu (Ayo Edebiri) i Richard “Richie” Jerimovich (Ebon Moss-Bachrach), którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby wznieść The Bear – bar przekształcony w wykwintny lokal – na najwyższy poziom. Utrzymanie się na powierzchni w tym niestabilnym biznesie nie jest łatwym zadaniem. Choć dla wielu z branży to przegrana bitwa, Carmy naciska na siebie mocniej niż kiedykolwiek i wymaga doskonałości od swojej załogi, aby osiągnąć to, czego wszyscy pragną.

Ponadto w czerwcu czeka nas też 3. i zarazem ostatni sezon “Łasucha” i kolejna porcja odcinków 3. sezonu “Bridgertonów”.

Sonda
Na którą z czerwcowych premier czekasz najbardziej?

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

REBEL MOON 2 to najlepszy film w karierze Zacka Snydera? Rozmawiamy z reżyserem (WYWIAD)
Listen on Spreaker.