ŚUBUK - nowy film o samotnej matce i dziecku z autyzmem. Ta produkcja chwyta za serce!

2022-11-29 17:01 Leon Pietrzak
ŚUBUK
Autor: Materiały prasowe

Twórcy oscarowego Bożego Ciała i Ostatniej Rodziny powracają z nową historią na faktach. ŚUBUK to film o matkach samotnie wychowujących dzieci z autyzmem. W obsadzie znaleźli się m.in. Małgorzata Gorol, Andrzej Seweryn i Marta Malikowska. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie? Gdzie i kiedy oglądać? Przekonajcie się już teraz.

ŚUBUK to historia zainspirowana losami różnych kobiet. Powstała w wyniku długiej dokumentacji i rozmów z wieloma matkami samotnie wychowującymi dzieci z zaburzeniami. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje aktorskie odkrycie ostatnich lat, Małgorzata Gorol, znana m.in. z filmów „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej i „Magnezja” Maćka Bochniaka. Wspierają ją – nagradzany na całym świecie za rolę w filmie „Ostatnia Rodzina” – Andrzej Seweryn, kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Aleksandra Konieczna oraz odkrycie głośnego serialu HBO, „Ślepnąc od świateł” – Marta Malikowska i gwiazda serialu „Chyłka” – Filip Pławiak. O czym jest film "Śubuk"? To mocna, wzruszająca i inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia walki matki autystycznego chłopca o prawo do jego edukacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Film „Śubuk” zmieni polską rzeczywistość? Powstała petycja, która może pomóc wielu osobom!

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7

ŚUBUK - opis filmu

Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się i postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o autyzmie oraz zrobić wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

ŚUBUK - obsada, data premiery

W obsadzie filmu zobaczymy takich aktorów jak Małgorzata Gorol („Magnezja”, „Plan B”, „Twarz”), Andrzej Seweryn („Ostatnia Rodzina”, „Różyczka”, „Ziemia obiecana”, „Rojst” – serial), Marta Malikowska („Ślepnąc od świateł” – serial, „Tarapaty 2”), Wojtek Krupiński (debiut), Wojciech Dolatowski (debiut), Aleksandra Konieczna („Boże Ciało”, „Ostatnia Rodzina”), Filip Pławiak („Czerwony pająk”, „Chyłka” – serial), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („33 sceny z życia”, „Atak paniki”). Premiera ŚUBUK już od 2 grudnia TYLKO w kinach!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE