Film „Śubuk” zmieni polską rzeczywistość? Powstała petycja, która może pomóc wielu osobom!

2022-11-29 17:25 Leon Pietrzak
ŚUBUK
Autor: Materiały prasowe

Ekipa filmu „Śubuk” wspiera Agnieszkę Szpilę, czyli matkę filmowego Kubusia, a prywatnie mamę autystycznych bliźniaczek. Twórcy chcą pomóc również tym, którzy każdego dnia opiekują się osobami z niepełnosprawnościami. Powstała petycja, która może wiele zmienić!

Śubuk to nowy film od twórców "Bożego ciała" i "Ostatniej rodziny". Przedstawia historię matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. Teraz jest szansa, by doprowadzić do kolejnej zmiany. Film może przybliżyć i nakreślić problem z jakim mierzą się każdego dnia opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Powstała też petycja, która może wiele zmienić w polskim prawie. Do jej podpisania zachęca Agnieszka Szpila, która jest matką filmowego Kubusia, a prywatnie mamą autystycznych bliźniaczek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ŚUBUK - nowy film o samotnej matce i dziecku z autyzmem. Ta produkcja chwyta za serce!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Film Śubuk zmieni polskie realia? Jest petycja

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami co dzień zmagają się z wieloma trudnościami, w tym finansowymi, a obowiązujące przepisy budują kolejne bariery. Prawo do pobierania świadczenia pielęgnacyjnego w wysokości 2 119 złotych (niezależnie od liczby podopiecznych) wiąże się z całkowitym zakazem pracy dla opiekuna. Agnieszka Szpila, którą możemy oglądać w filmie "Śubuk" chce, by po raz pierwszy w Polsce produkcja mogła wpłynąć na rzeczywistość. Zachęca do oglądania filmu, ale przede wszystkim do podpisania petycji na stronie www.naszademokracja.pl/p/dajciezyc. To petycja, która ma sprawić, by m.in. osoby opiekunowie osób z niepełnosprawnościami mogły wykonywać jakąkolwiek pracę.

"Chcemy, by po raz pierwszy w Polsce, film mógł wpłynąć totalnie na rzeczywistość. Wy, widzowie, widzki możecie odmienić rzeczywistość tysięcy ludzi w tym kraju! [...] I teraz jeszcze kluczowa sprawa, najważniejsza i najprostsza, podpiszcie petycję na www.naszademokracja.pl, to petycja w której walczymy o to, by osoby takie jak ja mogły wykonywać jakąkolwiek pracę. Dla nas to namiastka wolności, którą możemy mieć nie będąc tylko przykutymi do naszych dzieci z niepełnosprawnościami. Dla nas to jest sprawa życia i śmierci! Więc po prostu opowiedzcie się za życiem i dajcie żyć, pomóżcie, dzięki!" - napisała Agnieszka Szpila

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE