“Sto lat samotności”: Netflix porwał się na kolejną klasykę literatury. Premiera jeszcze w tym roku

i

Autor: Netflix “Sto lat samotności”: Netflix porwał się na kolejną klasykę literatury. Premiera jeszcze w tym roku

Serialowe zapowiedzi

Netflix porwał się na kolejną klasykę literatury. Tak prezentuje się “Sto lat samotności”

2024-04-18 13:58

“Sto lat samotności” (“One Hundred Years of Solitude”) to wydana w 1967 roku powieść kolumbijskiego autora i laureata Nagrody Nobla Gabriela Garcíi Márqueza, która doczekała się serialowej adaptacji od Netfliksa. Nad projektem pracował m.in. jeden z twórców “Wiedźmina”, a do sieci trafiła właśnie pierwsza zapowiedź.

“Sto lat samotności” serialem Netfliska – jest teaser

“Sto lat samotności” to książka uważana za arcydzieło literatury, nakreślająca historię rodziny Buendii – familii dręczonej szaleństwem, niemożliwą miłością, wojną i strachem przed klątwą, która skazuje ich na sto lat samotności w mitycznym miasteczku Macondo. Netflix zapowiada zaś, że serialowa adaptacja jest “najbardziej ambitną latynoamerykańską produkcją w dziejach”. Na ile te górnolotne zapewnienia okażą się prawdziwe? Tego dowiemy się wkrótce, tymczasem możemy rzucić okiem na pierwszą zapowiedź wideo.

“Sto lat samotności” – premiera jeszcze w tym roku

W obsadzie znaleźli się m.in. Claudio Cataño, Jerónimo Barón, Marco González, Leonardo Soto i Susana Morales, a za scenariusze odpowiadają José Rivera, Natalia Santa, Camila Brugés, María Camila Arias i Albatrós González. Reżyserią zajęli się zaś Alex García López (“Wiedźmin”) oraz Laura Mora („Królowie świata”).

Nad powstaniem serialu, jako producenci wykonawczy, czuwali synowie autora Rodrigo Garcia oraz Gonzalo García Barcha. “Sto lat samotności” Netfliksa liczyć będzie aż 16 odcinków i ukaże się “wkrótce”.

SPRAWDŹ TEŻ: Polka wyreżyserowała zagraniczny serial dla Netfliksa! Wciąga od pierwszych minut

Najlepsze seriale Netfliksa. Top10 produkcji, które powinniście obejrzeć

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30