Squid Game

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Squid Game w polskiej wersji. Te gry podwórkowe mogliby wykorzystać scenarzyści

2021-10-11 11:09

Squid Game niespodziewanie stał się najchętniej oglądanym serialem na świecie. Koreańska produkcja podbiła Netflixa w wielu państwach, w tym także w Polsce. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak wyglądałaby polska wersja serialu. Jakie typowe w Polsce gry podwórkowe mogliby wykorzystać twórcy? Oto kilka pomysłów.

Squid Game w polskiej wersji. Te gry podwórkowe mogliby wykorzystać scenarzyści. Squid Game to serial, którym zachwyciło się wielu użytkowników Netflixa. Niespodziewanie koreańska produkcja znalazła się na szycie notować na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ to oryginalna i uzależniająca produkcja, którą można obejrzeć na jednym oddechu. Opowiada na grupie ludzi z Korei Południowej. Są to osoby pogrążone w tak wielkich długach, że nie mają szans na to, aby z nich wyjść. Pojawia się jednak niesamowita okazja, która może im to zapewnić - Squide Game. To gra, w której wygrać mogą miliardy, ale cena jest wysoka. Uczestnicy biorą udział w serii konkurencji opartych na grach dla dzieci. Kto przegrywa, ten ginie, a zwycięzca może być tylko jeden. Jakie gry podwórkowe mogliby wykorzystać scenarzyści, gdyby powstała polska wersja serialu?

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Guma

Gra w gumę to zdecydowanie jedna z najsłynniejszych zabaw wśród polskich dzieci od wielu lat. Należy skakać między rozciągniętą gumą wykonując różne kombinacje. Kiedy przejdzie się rundę, guma podnoszona jest o poziom wyżej - kostki, łydki, kolana, uda, pas, pachy, szyja. Kto byłby w stanie pokonać wszystkie te wysokości i uratować własne życie?

Podchody

Podchody to kolejny klasyk polskiego podwórka. To gra drużynowa. Jedna z ekip ucieka, a druga jej szuka. Kluczowe jest jednak zostawianie pewnych wskazówek - strzałek, oznaczeń, śladów czy podpowiedzi. Poszukując drugiej ekipy, muszą wykonywać zadania. Wygrywa ta ekipa, która dotrze na miejsce docelowe jako pierwsza. To jednak nie wystarczy, ponieważ dojście na metę liczy się tylko wtedy, kiedy zostały wykonane wszystkie zadania.

Zabawa w chowanego

Tę grę znają wszyscy. Jej zasady są niezwykle banalne. Do zabawy wystarczą dwie osoby, ale może być ich więcej. Jedni się chowają, a zadaniem drugich jest ich odnalezienie. Ten, którego kryjówka zostanie odnaleziona, odpada z gry.

Klasy

Słynna gra chodnikowa. Aby ją zrealizować wystarczy kawałek kredy. Na chodniku rysowane są kształty i liczby, które wyznaczają kolejność wykonywania kolejnych skoków. Aby dobrze wykonać zadanie potrzebna jest uwaga, koncentracja i dobra równowaga.

Baba Jaga patrzy!

To gra, którą porównać można do pierwszej konkurencji z serialu Squid Game, w której trzeba było pozostać w bezruchu, kiedy lalka odwracała się, aby wyczuć jakikolwiek ruch. Zasady gry Baba Jaga patrzy są dokładnie takie samo. Kiedy pada to hasło, trzeba wybrać wybraną pozę i nie ruszać się. Jeśli to zrobić, odpadasz!